Jak obciąć włosy dziecku w domu?
fot. adobe stock

Jak obciąć dziecku włosy w domu maszynką lub nożyczkami?

Bez trudu możesz obciąć włosy dziecku w domu - wystarczy maszynka, grzebień i nożyczki. Wykorzystując odpowiednie techniki cięcia i stosując się do instrukcji, możesz samodzielnie obciąć włosy każdej długości. Podpowiadamy, jak prawidłowo wykonać strzyżenie w domu.
Katarzyna Gałązkiewicz
Jak obciąć włosy dziecku w domu?
fot. adobe stock
Z uwagi na zamknięte salony fryzjerskie ze strzyżeniem włosów należy radzić sobie w domowym zaciszu. Jeśli zastanawiasz się, jak obciąć dziecku włosy samodzielnie, warto, abyś  zapoznała się z technikami strzyżenia, które ułatwią okiełznanie włosów każdej długości. Do skrócenia dotychczasowej fryzury, potrzebne będą odpowiednie przyrządy tj. nożyczki, maszynka i grzebień. Tak przygotowana, możesz przejść do strzyżenia. 

Spis treści:
1. Jak obciąć włosy dziecku maszynką?
2. Jak obciąć włosy dziecku nożyczkami?
3. Jak obciąć grzywkę?

Jak obciąć dziecku włosy maszynką?

Jak obciąć dziecku włosy maszynką? Przede wszystkim zwróć uwagę na to, czy maszynka, którą posiadasz, jest ostra. Inaczej może się zacinać, a to sprawi dziecku ból i skutkować będzie ranami na skórze głowy. Pierwszym etapem każdego strzyżenia jest umycie włosów. Kiedy włosy są czyste i nawilżone, łatwiej je przycinać. Następnie nałóż dziecku na plecy ręcznik, tak, aby włosy, które będziesz obcinała maszynką, nie spadały mu za kołnierz. Decydując się na maszynkę, musisz wiedzieć, jaka jest kolejność wykonywania ruchów. 
  • Rozpocznij strzyżenie od środka karku, stale kierując maszynkę w górę. 
  • Ustaw ostrze płasko i zacznij przesuwać ku górze – zawsze w kierunku przeciwnym niż kierunek włosów. Stopniowo obracaj maszynkę, na końcu wysuń ją z włosów. 
  • W ten sam sposób postępuj z dalszą częścią tyłu głowy. Działaj powoli i precyzyjnie. Kiedy skończysz skracać włosy z tyłu głowy, możesz przejść do kolejnych partii. Pamiętaj, aby grzebień maszynki przeczesywał wszystkie włosy.
  • Aby obciąć boki głowy, musisz skierować maszynkę ku górze, przesuwając w kierunku czubka głowy. 
  • Ostatnim etapem jest ściągnięcie nasadki z maszynki i wyrównanie fryzury. Analogicznie do początku, zacznij strzyc od karku, a skończ po bokach. W tym przypadku należy prowadzić maszynkę zgodnie z kierunkiem wzrostu włosów. Obcinanie włosów maszynką nie jest skomplikowane i dzięki takiemu strzyżeniu układanie włosów chłopcom staje się szybkie.
Redakcja poleca: Upięcie z grzywką: fryzura dla dziewczynki - wideo
Zobacz, jak zrobić finezyjny kok i pokolorować dziewczęcą grzywkę.

Jak obciąć włosy dziecku nożyczkami?

Aby samodzielnie obciąć włosy dziecku nożyczkami, należy przed przystąpieniem do strzyżenia podzielić włosy na kilka pasm – to ułatwi precyzyjne cięcie. 
  • Włosy podziel z tyłu głowy na pół (wszerz) i górną część zwiąż gumką lub klipsami do włosów. Rozczesz włosy, kierując je do przodu, najdokładniej  jak się da. 
  • Następnie przytrzymaj  jedną z dwóch partii włosów i pod kątem, poniżej żuchwy, złap włosy między palcami i zetnij tyle włosów, ile chciałabyś się pozbyć.
  •  Drugą stronę zetnij dokładnie tak samo, również pod kątem. Kiedy obetniesz tę część, włosy z góry rozczesz, podziel na pół i zetnij tak samo. Pamiętaj, aby wyrównać je do wcześniej ściętej partii
Obcinanie włosów nożyczkami sprawdzi się najlepiej u dziewczynek oraz chłopców, którzy mają długie lub półdługie włosy.

Jak podciąć grzywkę?

Zacznij od umycia grzywki lub jej zmoczenia, a następnie starannie ją rozczesz. Tak przygotowaną złap ją w dłoń. Pamiętaj, aby odchylić delikatnie głowę do tyłu, ponieważ w innym wypadku grzywka będzie krzywa. Ponownie rozczesz grzywkę i złap w okolicy nosa. Najlepszą długość ma grzywka sięgająca połowy nosa. Dobrze obcięta grzywka powinna być dłuższa po bokach i krótsza na środku. 

Zobacz także:
Oceń artykuł

Ocena 5 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy