Jak odciągać pokarm: ręcznie czy laktatorem?

Ręcznie czy laktatorem: jak odciągać mleko z piersi? Kiedy mleka będzie więcej i który sposób jest skuteczniejszy i wygodniejszy? Sprawdziliśmy!
Odciąganie pokarmu wcale nie wydaje się na początku tak proste. Podpowiadamy, jak krok po kroku odciągać mleko.


Odciąganie mleka będzie trwało od 20 do 40 minut, dlatego zapewnij sobie spokojne i wygodne miejsce. Najlepiej, gdy dziecko śpi lub w domu jest tata (lub babcia, opiekunka), żeby w razie czego mógł zająć się dzieckiem. 

Jak odciągać pokarm: przygotuj siebie
 

  1. Pół godziny przed ściąganiem pokarmu wypij szklankę ciepłego napoju.

  2. Weź ciepły prysznic lub połóż na piersi kompres.

  3. Posłuchaj ulubionej muzyki lub spróbuj w inny sposób się odprężyć.

  4. Pomyśl ciepło o dziecku, o tym, jak je kochasz. 

  5. Delikatnie pomasuj piersi. Ruchy powinny przypominać głaskanie. Masuj całą pierś w różnych kierunkach.
Redakcja poleca: Piniata – jak ją zrobić? Instrukcja krok po kroku (film)
Piniata to coraz popularniejszy element dziecięcych przyjęć. Przedstawiamy prosty sposób, jak samodzielnie zrobić efektowną piniatę. Choć nie jest to skomplikowane, warto zabrać się do pracy z odpowiednim wyprzedzeniem, aby piniata zdążyła wyschnąć.

Jak ręcznie odciągać pokarm

Jeśli odciągasz pokarm ręcznie, połóż dłoń na piersi tak, by kciuk był na górze, na krawędzi otoczki brodawki, a reszta palców pod spodem. Następnie naciskaj pierś kciukiem i palcem wskazującym uciskając tylko otoczkę. Rób to rytmicznie po całym obwodzie brodawki. Potem odciągnij mleko z drugiej piersi, a następnie znów wróć do pierwszej.

Laktatory elektryczne - sprawdź opinie

Jak odciągać pokarm laktatorem

Jeśli zamierzasz często odciągać pokarm, warto kupić laktator. Może być ręczny lub elektryczny. Ważne, by miał regulowaną siłę ssania, gdyż odciąganie pokarmu nie powinno być dla ciebie bolesne. Wręcz przeciwnie: powinno być przyjemne.
Laktator najlepiej sprawdza się w czasie odciągania pokarmu, jednak nie warto oszczędzać na kupnie laktatora. Zwłaszcza, że jest on bardzo pomocny, gdy karmisz piersią. Laktator bardzo się przydaje podczas karmienia piersią: to jeden z najważniejszych pomocników karmiącej mamy!
 
Oceń artykuł

Ocena 5 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy