ząbkowanie a zapalenie ucha
fot. Fotolia

Ząbkowanie czy zapalenie ucha – jak to odróżnić?

Zapaleniu ucha i ząbkowaniu mogą towarzyszyć podobne objawy. Jak zatem je odróżnić? Podpowiadamy!
ząbkowanie a zapalenie ucha
fot. Fotolia
Zapalenie ucha to dość częsta przypadłość niemowląt i małych dzieci, co więcej może dawać objawy podobne do ząbkowania. Zapalenia ucha nie można jednak lekceważyć, gdyż może mieć poważne konsekwencje dla zdrowia dziecka. Jak zatem odróżnić ząbkowanie od chorób uszu?

Zapalenie ucha czy ząbkowanie?

Zarówno ząbkowaniu, jak i zapaleniu ucha mogą towarzyszyć takie objawy jak gorączka czy ból ucha (dziecko łapie się wtedy za uszko, wkłada do środka paluszki lub pociąga za małżowinę). Przy zapaleniu ucha pojawiają się jednak także dolegliwości takie jak katar lub wysięk z nosa czy kaszel. Maluch może także słabiej reagować na dźwięki  i niechętnie przebywać w poziomej pozycji, ponieważ zmieniające się ciśnienie w uchu powoduje wtedy dodatkowy ból. Przy chorobie uszu nie pojawia się także nadmierne ślinienie, które jest jednym z najbardziej charakterystycznych symptomów ząbkowania.
 
NURODENT® to wyrób medyczny, który szybko łagodzi ból, dyskomfort i stan zapalny powodowany przez ząbkowanie. Zawiera kwas hialuronowy i naturalne ekstrakty.
Sprawdź

Jeśli więc Twoje dziecko jest w wieku, w którym powinno zacząć ząbkować, uważnie je obserwuj, a jeśli któryś z objawów wyda Ci się niepokojący lub niewłaściwy dla wyrzynania się ząbków, skonsultuj się z lekarzem.
Oceń artykuł

Ocena 4 na 7 głosy

Zobacz także

Popularne tematy