Jak napisać idealne CV? - film

Szukasz nowej pracy i nie wiesz, jak zmieścić na jednej kartce swój życiorys? Wcale nie musisz tego robić! Poznaj podpowiedzi rekruterów i dowiedz się, jakich błędów unikać przy pisaniu CV.
Jak wynika z obserwacji rekruterów, nawet połowa kandydatów do pracy jest dyskwalifikowana ze względu na niewłaściwie przygotowany życiorys. Przeczytaj, jak napisać dobre CV, które pomoże ci w zdobyciu pracy.

Co zawiera dobre CV?

Najczęściej sprawdzają się rozbudowane, szczegółowe życiorysy opracowane pod konkretne stanowisko. W idealnym CV powinniśmy uwzględnić swoje:
  • doświadczenie
  • umiejętności
  • osiągnięcia
„Dobrze jest wypunktować przebieg kariery wraz z zakresem wykonywanych obowiązków” – podpowiada Katarzyna Kocoń z agencji pracy tymczasowej i doradztwa personalnego Randstad. Doskonałym potwierdzeniem zdobytego doświadczenia będą wyszczególnione przedsięwzięcia, które się do tej pory zrealizowało.

Polecamy: Europejki na urlopie macierzyńskim

Zdjęcie do CV

Oprócz takich cech jak np. czytelność istotnym elementem CV jest zdjęcie. Zadbajmy o to, aby było profesjonalne – należy być na nim w stroju formalnym – ponieważ stanowi ono naszą wizytówkę. Pamiętajmy, że wpływ na odbiór naszego życiorysu ma również jego forma. Najlepszym rozwiązaniem jest wydrukowanie go na białej kartce papieru i zastosowanie jednej czcionki oraz jednolitego formatowania. Oczywiście w niektórych branżach, np. medialnej, liczy się kreatywność. Tutaj kolorowe i niestandardowe CV może być pożądane. Aneta (mama dwóch urwisów) starając się o pracę w biurze podróży, przesłała CV ze zdjęciem z wakacji i dokładnym opisem wycieczki, którą zaplanowała dla swojej rodziny.

Długie czy krótkie CV

Wśród kandydatów panuje mylne przekonanie, że życiorys powinien być zawarty na jednej stronie A4. „Tak naprawdę im więcej szczegółowych informacji o sobie przekażemy w pierwszym etapie rekrutacyjnym, tym większa szansa na uzyskanie zaproszenia na rozmowę kwalifikacyjną” – podkreśla ekspertka.
Dominika, która starała się o pracę w wydawnictwie, dołączyła do CV swoje opowiadanie. Okazało się, że było na tyle ciekawe, że przyszły szef przebrnął przez jej CV, które miało aż 15 stron :-)

Poznaj: Mity o pracy młodych mam

A Wy macie jakieś sprawdzone patenty na dobre CV? Udało Wam się zdobyć wymarzoną pracę dzięki wyjątkowemu CV? Napiszcie o tym w komentarzach pod tekstem.
Oceń artykuł

Ocena 6 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy