fot. Materiały prasowe

Jak pokazać dziecku otaczający je świat? Zbudujcie go razem z klocków!

Zabawa jest naturalnym etapem w rozwoju dziecka. Już od pierwszych dni życia, chwytając różne przedmioty, odkrywa ono otaczający je świat. Każda zabawka jest dla malucha czymś nowym, co chce poznać i czym chce się bawić. Ćwiczy przy tym koordynację ruchową i koncentrację. Dlatego dobrze dobrane zabawki pozytywnie wpływają na intelektualny i fizyczny rozwój dzieci.
fot. Materiały prasowe

Zdrowy rozwój małego dziecka zależy od stopnia opanowania przez niego sprawności ruchowej. Motoryka duża, czyli ruchy całego ciała, może być stymulowana poprzez różne ćwiczenia fizyczne w domu, ale największy wpływ mają gry na świeżym powietrzu, na placach zabaw i w parkach. Rozwój motoryki małej, czyli czynności związanych z ruchem rąk, zależy od wykorzystywania w zabawie różnorodnych przedmiotów np. małych piłeczek lub klocków. Jedno z ćwiczeń polega na chwytaniu przez dziecko klocków i próbach łączenia poszczególnych elementów w większe konstrukcje. Razem możecie zbudować wysoką wieżę lub długiego węża. Ćwiczenie warto powtarzać z dzieckiem wielokrotnie, by doskonaliło swe umiejętności.

Dzieci uwielbiają wprowadzać w życie swoje pomysły, a wszechstronna zabawa rozwija w nich kreatywność, samodzielność i poczucie wartości. Dlatego ważny jest dobór odpowiednich zabawek, które nie tylko dodadzą radości, ale będą też stymulować ich rozwój. Z klockami LEGO® DUPLO® rodzice mogą mieć pewność, że już ich 1,5-roczne pociechy w fascynujący sposób będą poznawały otaczający je świat.
Po powrocie ze spaceru Anna i jej synek (22 miesiące) bawią się przez chwilę.
Piotruś rysuje na papierze kolorowymi kredkami.Następnie Piotruś przynosi swego ulubionego misia z serii LEGO DUPLO, a mama rozmawia z nim o tym, gdzie miś ma oczy, uszy, łapy i jakie wydaje dźwięki. Podczas zabawy Piotruś rozpoznaje głosy zwierząt, rozróżnia kolory i części ciała. Ma przy tym mnóstwo frajdy, a mama poczucie efektywnie spędzonego czasu z  dzieckiem.
Potem razem z mamą buduje domek dla misia, używając różnych klocków.


Mama wpada na pomysł, aby przymocować go do łódki  i stworzyć misiowy domek na łodzi. Piotruś będzie mógł bawić się nową zabawką podczas kąpieli.


Jest bardzo podekscytowany tym pomysłem! Może wyruszyć na morską wyprawę swoją nową łódką z ukochanym misiem na pokładzie.Porada rodzicielska

Lubię obserwować, jak Piotruś poznaje świat. Dlatego obydwoje wykorzystujemy każdą chwilę na zabawę. Piotruś ma z kąpieli więcej radości, gdy w wannie bawi się zabawkami. Najbardziej lubi kolorowe klocki, ponieważ może budować nawet w wodzie! Nie wszystkie zabawki do tego się nadają.

Podczas sesji zdjęciowej został wykorzystany zestaw LEGO DUPLO „Łódka dla maluszka” (nr katalogowy 10567).

Ocena (3 oceny)

4.0
Doładuj
Przeładuj