Jak pomóc piersiom wrócić do formy po ciąży i porodzie? - film

Po ciąży czujesz się świetnie, ale... unikasz lustra? Skóra na brzuchu i piersiach sporo przeszła. Kosmetolog Anna Salomon radzi, jak dbać o biust, by po ciąży (i w okresie karmienia piersią lub po odstawieniu dziecka od piersi) pomóc im powrócić do dobrej formy.
Podczas ciąży i w okresie karmienia piersią skóra kobiety bardzo się rozciąga i nie jest jej łatwo szybko wrócić do formy. Włókna kolagenowe, odpowiedzialne za elastyczność skóry, nie zawsze są w stanie przywrócić je pierwotny wygląd. Kosmetolog Anna Salomon z Kliniki Kosmetologii i Medycyny Estetycznej Skin Concept w Wilanowie tłumaczy, jak możesz dbać o piersi, by znowu stały się twoją dumą. Oto wskazówki, jak m.in.  pomóc skórze wrócić do formy sprzed ciąży:
  • najważniejsza jest odpowiednia pielęgnacja piersi: masaż preparatami przeznaczonymi dla przyszłych mam lub dla kobiet po porodzie
  • masaż uzupełniaj ćwiczeniami: jest wiele zestawów dla kobiet po ciąży, które regularnie wykonywane poprawiają jędrność biustu
  • dobierz odpowiedni biustonosz do rozmiaru swoich piersi – na tym nigdy nie wolno oszczędzać, zły stanik może zniekształcić piersi.
Sprawdź też Przewodnik po metodach odchudzania po porodzie

I zobacz filmy na podobny temat:
Jakie błędy popełniają mamy odchudzające się po porodzie?
Sposoby na jędrny brzuch po porodzie
 
Oceń artykuł

Ocena 6 na 2 głosy

Zobacz także

Popularne tematy