Jak powinna wyglądać dieta małego sportowca? Podpowiadamy [WIDEO]

Sprawdź, co powinien jeść maluch, który chce trenować swoją ulubioną dyscyplinę sportu. Agnieszka Mielczarek, coach zdrowia i żywienia podpowiada czego nie może zabraknąć w diecie małego sportowca.
Zazwyczaj maluchy uwielbiające ruch i sport nie mają czasu na ślęczenie nad talerzem. Ten typ tak ma! Świetnym rozwiązaniem (nie tylko dla małych sportowców) są pożywne koktajle i smoothie. Odpowiednio przygotowany posiłek w szklance będzie bogaty w witaminy i minerały, wystarczy odpowiednio dobrać składniki. Siła takiego napoju tkwi nie tylko w warzywach i owocach.

Wzbogać koktajl dodając pestki, orzechy, ziarna i nasiona. Wielu rodziców ich nie docenia, a to szkoda, bo te małe ziarenka to niesamowite źródło zdrowia: zawierają m.in. białka, błonnik, zdrowe tłuszcze, witaminy, składniki mineralne oraz antyoksydanty. W bardzo łatwy sposób możesz włączyć je do diety, przemycając nie tylko w koktajlach, ale i w wypiekach, deserach, sałatkach, daniach mięsnych lub zupach. Nasiona regulują przemianę materii i pozwalają oczyścić organizm z nadmiaru toksyn, które są źródłem wielu zakażeń i chorób. Ponadto niektóre z ziaren chronią przed nowotworami.

Zobacz także: 
Oceń artykuł

Ocena 6 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy