jak powstrzymać wypadanie włosów po ciąży
fot. Fotolia

Jak powstrzymać wypadanie włosów po ciąży?

Wraz z ciążą skończyła się dobra passa dla twoich włosów. Wypadają garściami. Co robić?!
Karolina Stępniewska
jak powstrzymać wypadanie włosów po ciąży
fot. Fotolia
Wypadanie włosów po ciąży spowodowane jest hormonami. W czasie ciąży wysoki poziom estrogenów zakłócał naturalny proces wzrostu włosa, dlatego włosy w ciąży są najczęściej piękne i mocne włosy. Około 3 miesiąca po porodzie, kiedy hormony zaczynają wracać do normy, możesz zauważyć wzmożone wypadanie włosów. Jak je pielęgnować, żeby choć trochę je wzmocnić?

Wypadanie włosów po ciąży: jak temu zaradzić?

Dobra wiadomość jest taka, że nie wyłysiejesz, chociaż możesz teraz stracić nawet do 30 proc. włosów. Zła wiadomość jest taka, że nie powstrzymasz wypadania włosów po ciąży. Możesz natomiast odpowiednio o nie zadbać, by były mocniejsze, bardziej lśniące i piękne. Oto co możesz zrobić:
  • olejowanie – wcieraj we włosy i skórę głowy olej kokosowy i/lub rycynowy (ten ostatni najlepiej wcierać w samą skórę głowy, bo wysusza włosy). Pozostaw olej na głowie przez przynajmniej godzinę przed myciem, a najlepiej przez całą noc!
  • używaj delikatnych szamponów bez parabenów, silikonów i SLS
  • używaj odżywek i ampułek wzmacniających włosy
  • zadbaj o dietę – powinna być bogata w witaminy z grupy B, żelazo, cynk i miedź. Jedz dużo ryb (kwasy omega-3!) i warzyw.
Zobacz też:
Redakcja poleca: Jak młoda mama może zadbać o zniszczone włosy po ciąży i porodzie (film)
Nie możesz patrzeć na swoje włosy i od porodu spinasz je w kitkę? Nie pomagasz im w pielęgnacji. Agnieszka Górska, fryzjer i edukator marki Kevin.Murphy przekonuje, że dobry kosmetyk i szczere chęci mogą naprawdę zdziałać cuda.
Oceń artykuł

Ocena 5 na 3 głosy

Zobacz także

Popularne tematy