Babor
fot. materiały prasowe

Jak pozbyć się rozstępów i blizn po porodzie? Radzi kosmetolog Babor Beauty SPA Institute & Shop

Po ciąży zostały ci rozstępy i blizny? Na szczęście można się ich pozbyć. W jaki sposób? Przeczytaj porady kosmetolog Agnieszki Bronakowskiej.
Babor
fot. materiały prasowe
To, czy rozstępy po ciąży powstają, zależne jest od naszych genów, budowy ciała oraz trybu życia. Rozstępy pojawiają się nie tylko w czasie ciąży, lecz wtedy, gdy bardzo intensywnie i szybko zmienia się nasza sylwetka, najczęściej pod wpływem działania hormonów. Z rozstępami borykają się nie tylko kobiety, ale także mężczyźni, a nawet nastolatkowie - zarówno chłopcy, jak i dziewczynki - właśnie w okresie, kiedy pod wpływem hormonów w organizmie zachodzą różnego rodzaju zmiany. Skóra, bardzo szybko musząc dostosować się do nowych warunków, często nie nadąża za szybkim tempem zmian. Wówczas następuje pęknięcie tkanki łącznej- to właśnie nazywamy rozstępem.

Dlaczego w ciąży mogą pojawić się rozstępy?

Ciąża to magiczny okres w życiu każdej kobiety, niemniej jednak wiąże się ze znaczną zmianą budowy środkowej części ciała - powiększa się nam brzuch i skóra musi się szybko rozciągnąć. Wiemy doskonale, że każda z nas ma inne geny oraz budowę ciała, w związku z czym sylwetka w ciąży wygląda różnie - są kobiety, które mają bardzo mały brzuszek i niewiele przybierają na wadze, natomiast są też takie, u których pod wpływem hormonów i zatrzymania wody dochodzi do dużego przyrostu wagi, wówczas figura bardzo się zmienia. Płyny mogą się bardzo mocno zatrzymać i wtedy pojawiają się liczne rozstępy. Najczęściej rozstępami objęty jest dół brzucha, ale nie tylko- pojawiają się one również na piersiach, udach, pośladkach, mogą pojawiać się również na wewnętrznej części ramion.
Redakcja poleca: Rozstępy w ciąży - film
Sprawdź porady położnej, jak uniknąć rozstępów w ciąży.

Co zrobić, żeby uchronić się przed rozstępami?

Część z nas jest bardzo dobrze obdarzona przez naturę - przy zwykłej, podstawowej pielęgnacji w takim wypadku rozstępy nie powstają. W trakcie, a właściwie już przed ciążą, kiedy ją planujemy, powinnyśmy intensywnie natłuszczać skórę całego ciała, a szczególnie okolicy piersi i brzucha. W momencie, kiedy odstawiamy dziecko od piersi, możemy sobie pozwolić na zabiegi mocno regenerujące, ujędrniające, z maskami termicznymi, modelującymi, z rozgrzaniem skóry, tak żeby składniki aktywne głęboko wnikały - przy okazji takich zabiegów rozstępy się spłycają. Takie intensywne działania w połączeniu z masażami uelastyczniającymi, podciągającymi do góry, w gabinecie kosmetycznym, przynoszą bardzo dobre rezultaty. Warto także stosować się do zaleceń specjalisty odnośnie pielęgnacji w domu.

Nie tylko domowa pielęgnacja

Odwiedzając salon Babor, możemy nabyć preparat skupiający komórki tłuszczowe w obrębie biustu - Ultimate Lipofill Bust Lotion. To genialny produkt zwiększający objętość piersi, bez względu na to, czy są one małych, czy dużych rozmiarów- jeśli nasza skóra straciła elastyczność i piersi zrobiły się wiotkie, ten preparat jest dla nas. Zwiększa elastyczność, unosi i daje efekt push-up. Drugi produkt, który służy do mocnej regeneracji (można stosować oba razem lub zamiennie) to Ultimate Forming Cream - Krem oparty na 8 ziołach, na substancjach pszczelich i bardzo dużej ilości różnego rodzaju uelastyczniających olejów, wosku, mleczka pszczelego, dostarczających pierwiastków mineralnych i witamin. Bardzo mocna regeneracja, z ziołami, które wspierają ukrwienie, odżywiają, stymulują prawidłowe podziały komórek, odtoksyczaniają i przede wszystkim uelastyczniają, ale też działają przeciwzapalnie. Te dwa preparaty w połączeniu stanowią bardzo dużą dawkę odżywczych składników, która potrafi zdziałać cuda.

Więcej na: www.baborinstytut.pl
Tekst: Agnieszka Bronakowska, kosmetolog Babor Beauty SPA Institute & Shop
Oceń artykuł

Ocena 6 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy