Jak pozbyć się rozstępów po ciąży? Zamiast eksperymentować, posłuchaj rad lekarza!

Smarowałaś balsamami brzuch przez całe 9 miesięcy, a mimo to nie uniknęłaś rozstępów? Lekarz Krzysztof Gojdź podpowiada, jak pozbyć się tych niechcianych pamiątek po ciąży.
Walka z rozstępami spędza sen z powiek wielu kobietom ciężarnym i młodym mamom. Czasami zdarza się, że mimo codziennej pielęgnacji niechciane blizny na brzuchu i tak się pojawiają. Wówczas smarowanie ich balsamami z drogerii niewiele już pomoże. Jak pozbyć się rozstępów skutecznie? Radzi popularny lekarz Krzysztof Gojdź.

Pozbywanie się rozstępów po ciąży

Krzysztof Gojdź przyznaje, że jest zwolennikiem usuwania rozstępów już po urodzeniu dziecka, a nie w trakcie trwania ciąży. Jeśli już pojawią się one na brzuchu, w ciąży niewiele jesteśmy w stanie z nimi zrobić. Na pewno nie wyeliminujemy ich balsamami na rozstępy, a żadne bardziej inwazyjne metody nie są dozwolone w czasie ciąży.

Skutecznymi zabiegami redukującymi rozstępy są np. laseroterapia oraz terapia osoczem bogatopłytkowym. Zdaniem lekarza są one naprawdę efektywne i wystarczające w walce z bliznami. Ekspert nie poleca natomiast stosowania botoksu czy wypełniaczy na rozstępy.

Zabiegi kosmetyczne mogą działać wspomagająco w walce z wiotką skórą po ciąży, ale oprócz nich niezbędna jest także odpowiednia aktywność fizyczna. Wiadomo, że w pierwszych miesiącach po porodzie kobieta skupia się zwykle głównie na dziecku, poza tym jest zbyt zmęczona, by trenować kilka razy w tygodniu, ale jeśli tylko ma taką możliwość i siłę, warto, by choć trochę ćwiczyła. Dzięki temu powrót do formy będzie szybszy, a skóra stanie się bardziej jędrna i sprężysta.

Jak często smarować brzuch w ciąży?

Prawda o tym, że lepiej jest zapobiegać niż leczyć, ma zastosowanie również w tym przypadku. Lekarz Krzysztof Gojdź podkreśla, że nawilżanie rosnącego brzuszka jest bardzo ważnym elementem zapobiegającym pojawieniu się rozstępów, ale nakładanie balsamu raz dziennie to za mało. Najlepiej smarować brzuch 3-4 razy dziennie, nawet zwykłą oliwką dla dzieci. Dopiero wtedy możemy mieć pewność, że skóra będzie odpowiednio nawilżona i natłuszczona i nie będzie pękać przy rozciąganiu, gdy pojawią się dodatkowe ciążowe kilogramy.

Zobacz także:
Oceń artykuł

Ocena 1 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy