Jak nosić fotelik samochodowy i nie zrobić sobie krzywdy
fot. screen Facebook/Bridge Family Chiropractic

Tak nie rób, zrobisz sobie krzywdę! Zobacz, jak prawidłowo nosić dziecko w foteliku

Większość z nas podnosi fotelik samochodowy w ten sam sposób – i nadwyręża kręgosłup i biodro. Jak to robić, by nie zrobić sobie krzywdy? Zobacz film!
Hanna Szczesiak
Jak nosić fotelik samochodowy i nie zrobić sobie krzywdy
fot. screen Facebook/Bridge Family Chiropractic
Większość rodziców nosi fotelik samochodowy jak damską torebkę czy kosz piknikowy – wiesza go w zgięciu ręki, nadwyrężając tym samym kręgosłup. Jak prawidłowo nosić fotelik?

Jak nosić fotelik i nie zrobić sobie krzywdy?

Dr Emilu Puente z poradni rehabilitacyjnej Bridge Family Chiropractic w Teksasie opublikowała na Facebooku film, na którym pokazuje, jak w bezpieczny sposób nosić dziecko w foteliku samochodowym. Wystarczy zmienić ułożenie ręki, by zadbać o ramię, biodra i kręgosłup.

“W ten sposób nie nadwyrężysz ramienia i biodra, nie będziesz też nadwyrężać kolana i tańczyć tak, jak ja to robię z moimi dziećmi. Ktoś mnie kiedyś tego nauczył, to najlepsza rzecz na świecie" – wyjaśnia dr Emily. Zamiast wieszać fotelik samochodowy w zgięciu łokcia, Emily radzi, by włożyć rękę pod jego uchwyt, obrócić nadgarstek i chwycić go od spodu. Ciężar fotelika nie obciąża wtedy ramienia, biodra i kręgosłupa.

Foteliki samochodowe dla niemowląt - sprawdź opinie!

Zobaczcie film:
 

 
Od dnia publikacji to nagranie wyświetlono prawie 4 miliony razy, udostępniło je ponad 50 tysięcy użytkowników. Te liczby mówią same do siebie – taki sposób noszenia fotelika musi działać! W opisie do filmu dr Emily zaznaczyła jednak, że ta technika niestety nie sprawdza się przy każdym modelu fotelika.

W jaki sposób wy nosicie fotelik? Piszcie w komentarzach!

Zobacz także: Jak sprawdzić, czy dziecko jest dobrze zapięte w foteliku? Zrób test!

Źródło: Facebook
Redakcja poleca: Kiedy dziecko siada: w którym miesiącu dziecko zaczyna siadać i jak je wspierać?
Dziecko siada wtedy, gdy jest na to gotowe. Pierwsze próby siadania podejmuje, gdy odpowiednio rozwiną się jego mięśnie i układ kostno-stawowy. Zwykle dzieje się to na przełomie 6-7 miesiąca, ale norma rozwojowa jest szersza. Być może zastanawiasz się, czy warto pomagać niemowlakowi w siadaniu, czy sadzać dziecko, które jeszcze tego nie umie, czy korzystać z leżaczka. I czy to źle, jeśli 7-miesięczne dziecko nie siedzi? O naukę siadania zapytałyśmy lekarza pediatrę.
Oceń artykuł

Ocena 5 na 3 głosy

Zobacz także

Popularne tematy