mała dziewczynka przebrana za czarownicę
fot. AdobeStock

Przebrania dla dzieci na Halloween (Tanie pomysły!)

Dzieci uwielbiają przebieranki. I czy tego chcesz, czy nie nie mają nic przeciwko dyniom, wesołym duszkom, magii i czarnoksiężnikom. Nawet kościotrupki są dla nich zabawne. Jeśli chcesz sprawić dziecku radość, zerknij na nasze 5 najlepszych pomysłów za grosze!
Weronika Zagojska
mała dziewczynka przebrana za czarownicę
fot. AdobeStock
Jak przebrać malucha na Halloween? Albo z okazji jesiennego balu w żłobku czy przedszkolu - u nas zawsze jest takie przebierane Święto Dyni i Ziemniaka! Oczywiście nie powinny to być zbyt "dorosłe" przebrania lub zbyt makabryczne, epatujące ranami, krwią i strasznymi obrazami. To grozi natychmiastowo lękami nocnymi i koszmarami. Tego nie chce żaden rodzic, prawda? Warto postawić na magię - czarnoksiężnicy i czarodziejki spodobają się wszystkim, a kościotrupki (bez brzydkich masek) też będą super.

Czarownica Baba Jaga, Harry Potter czy szkieletor?

Moja przedszkolaczka ostatnio jest żywo zainteresowana czarownicą, mamy nawet taką latającą miotłę z gałązek i to latanie to jest coś niesamowicie zachwycającego oczywiście. Poza tym od kołyski śpiewamy "Była sobie Baba Jaga, miała domek z masła..." ;) więc nic co z magią jest związane, nie jest nam obce. Kościotrupki plastikowe moczą się z nami w wannie i od małego poznajemy tajemnice ludzkiego ciała, także szkielet to również coś fajnego.
Redakcja poleca: Jak wyciąć dynię na Halloween? - film
Zobacz, jak krok po kroku zrobić lampion z dyni na Halloween. To jedna z najbardziej efektownych dekoracji, która robi największe wrażenie na dzieciach.

Zwiewna dynia czy wesoły tiulowy duszek?

Uwielbiającym styl księżniczek dziewczynkom można też zaproponować piękne tiulowe sukienki dyni i duszka. Będą zachwycone.
Te kreacje mają jedną ważną zaletę. Są lekkie, zwiewne i nie można się w nich przegrzać. To bardzo istotne w przypadku dzieci. Niestety część strojów na bale przebierańców jest uszyta z nieprzepuszczających powietrza materiałów, więc warto zawsze sprawdzać czy krój jest odpowiedni.

Co jeśli szkoda ci pieniędzy?

Warto zaopatrzyć się w dwie rzeczy, które posłużą ci na wszystkie dziecięce bale. Poradnik jak wykonać strój dziecięcy z niczego, a właściwie nawet z domowych śmieci! To pozycja dla tych, którzy lubią przygotowywać kostiumy i przebrania DIY razem z dzieciakami. Czasami naprawdę są o wiele bardziej oryginalne i ładne.
 
Pamiętajmy tylko, że... istnieje też coś takiego jak dziecięca moda. I czasami najmłodsi chcą po prostu to, co mają inni. Oczywiście warto uczyć dzieci własnego myślenia i niestandardowych wyborów, ale... nie przesadzajmy z tym za bardzo. Tiulowe spódniczki to nieustający hit, a chłopcy uwielbiają strrrrrraszne stroje i duchy. Dobrze również mieć pod ręką - farbki do malowania twarzy przeznaczone dla dzieci. W minutę można wyczarować odpowiedni styl. I lepiej na tym nie oszczędzać akurat  i wybierać te droższe, sprawdzone z atestami. Kosmetyki do makijażu dla dorosłych zawierają sporo szkodliwych substancji i nie są zbyt zdrowe!

[content:0_26170,0_26163,0_26157,0_26144:CMNews]
Za co przebierzecie się w tym roku?

Zobacz też:
Oceń artykuł

Ocena 6 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy