Filip Chajzer
fot. ONS

Jak przekuć żal po śmierci dziecka w pomoc innym? Jemu się to udało!

Spontaniczna akcja Filipa Chajzera zjednoczyła Polaków. W Dniu Dziecka ludzie nie pozostali obojętni na wezwanie do pomocy!
Filip Chajzer
fot. ONS
Filip Chajzer niedawno stracił syna Maksa. 1. czerwca na pewno jest dla niego dniem smutku i wspomnień, dlatego też postanowił zaangażować się w akcję, która skieruje jego myśli w stronę innych dzieci.

Ludzie potrafią zaskoczyć!

Pomysł zbierania pieniędzy na domowe hospicjum "Promyczek" był także ukłonem w stronę księdza Pawła, który wcześniej bardzo pomógł zrozpaczonemu tacie. Filip Chajzer w typowy dla siebie sposób, zawiadomił na portalu społecznościowym swoich fanów o konkursie. Ten, kto wpłaci najwyższą kwotę na rzecz hospicjum, wygra rejs jachtem w towarzystwie dziennikarza. Sam pomysłodawca, nie przewidział chyba, z jak dużym odzewem się spotka.

- Kochani... Szok... 312.162 PLN... Jeszcze bez wpłat dotpay. POLACY, JESTEŚCIE NAJLEPSI I NIGDY NIE DAJMY SOBIE WMÓWIĆ ŻADNEMU MIERNEMU POLITYKOWI, ŻE JESTEŚMY LEPSI I GORSI. JESTEŚMY NAJLEPSI!!! Zrobiliście robotę za nich, szacunek, gigantyczny szacunek!!! Dzieciaki, które nigdy nie napiszą matury, nie będą miały wesela, nie odbiorą pierwszy raz w życiu nowego samochodu z salonu, nie urządzą pokoju swoich dzieci i nie zrobią miliona innych rzeczy, które są kolejnymi krokami milowymi, dostały od was jedno. Najważniejsze. GODNOŚĆ. Nie ma słów, które mogą opisać moją radość - napisał na Facebooku podekscytowany Filip Chajzer.
Redakcja poleca: „Dzieci z Alleppo nie stanowią zagrożenia terrorystycznego. To są sieroty i trzeba im pomóc” – apeluje prof. Alicja Chybicka
Czy polscy rządzący otworzą swoje serca na pomoc dzieciom z Syrii? Dlaczego Polska Akcja Humanitarna uważa, że adopcja dzieci z Alleppo to nienajlepszy pomysł? Jaki głos w tej sprawie zabrali członkowie Parlamentarnego Zespołu ds. Dzieci?

"Ktoś tam gdzieś na górze, jest z Ciebie dumny"

Reakcje ludzi na tę spontaniczną akcję, były niezwykłe. Oto niektóre z nich: 

"Pewien mały chłopiec w niebie podskoczył z radości i powiedział: widzisz Boże, to jest właśnie mój Tata" 👏👏👏 Brawo Filip!!! :*"

"Jak Ty mnie człowieku często irytowałeś... Dzisiaj jednak chylę nisko przed Panem, Panie Filipie czoło. Gratuluję świetnego pomysłu, dużo dobrego dzięki Panu się stanie."

"To się chyba nie dzieje naprawdę...nie wiem jak to robisz Drogi FILIPIE ale to jakieś magiczne albo raczej boskie siły jakie wysyłasz do ludzi i to jak na nich działasz.. chyba nie ma się co dziwić bo masz tam gdzieś na gorze nieźle wsparcie i myślę że ktoś jest tam bardzo dumny...Naprawdę fajny z Ciebie człowiek."W ciągu 2 dni, udało się zebrać blisko 300 tys. zł. To niezwykły wyczyn! Wspaniale jest wiedzieć, że są ludzie, których świat nie kończy się na czubku własnego nosa. Gratulujemy pomysłodawcy! Jeżeli chcesz wziąć udział w tym niezwykłym projekcie i chcesz wesprzeć chore dzieci, wpłać na konto hospicjum. Miesięczne utrzymanie 1.dziecka kosztuje 2,5 zł. Każda złotówka jest na wagę złota...
Fundacja Domowe Hospicjum Dziecięce Promyczek
ul. Karczewska 48
05-400 Otwock
KRS 0000336442
NIP113-2777- 973
Regon 142009873
konto 34-1240-1037-1111-0010-2851-59

Przeczytaj także: Ojcostwo to przepływ energii- mówi Olivier Janiak. Czytaj wywiad!
Oceń artykuł

Ocena 5 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy