zapytajnik3.jpg

Jak przewieźć noworodka ze szpitala do domu?

Po porodzie maluszek wydaje się być taki delikatny... Jak przewieźć dziecko do domu, żeby się nie przeziębiło i było bezpieczne? Podpowiada ekspert, dr n. med. Alicja Karney, pediatra.
zapytajnik3.jpg
Dziecko przewozimy po porodzie ze szpitala koniecznie w bezpiecznym foteliku samochodowym, a nie w gondoli wózka (chyba że ma ona specjalny system pasów do przypięcia dziecka i zamontowania jej w aucie) ani nie na rękach!

Powinien to być fotelik dla dzieci najmniejszych – od urodzenia, do przewożenia tyłem do kierunku jazdy, ewentualnie z możliwością ustawienia w pozycji leżącej. Dokup koniecznie wkładkę redukcyjną dla noworodka (ok. 50 zł), stabilizującą kark i główkę.

Najwygodniejsze są foteliki-nosidełka z bazą na stałe mocowaną pasami, do której wpina się siedzisko. Jeśli przewozisz malucha taksówką, zamawiając ją zaznacz, że ma być wyposażona w fotelik lub wcześniej zaopatrz się w fotelik-nosidełko i przypnij go w taksówce. W Warszawie w foteliki dziecięce wyposażone są niektóre taksówki sieci MPT (trzeba zamawiać wcześniej, bo czas oczekiwania wynosi około godziny).


Odpowiada: dr n. med. Alicja Karney, pediatra
Redakcja poleca: Domowe sposoby na przeziębienie - film
Nie zawsze konieczna jest wizyta u lekarza, czasem wystarczy herbata z cytryną czy ciepła kąpiel. Pediatra poleca domowe sposoby na przeziębienie.
Oceń artykuł

Ocena 5 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy