GRY
 
 

Jak przygotować się z dziećmi do świąt

To co, że święta są dopiero za kilka tygodni. Możemy nimi się cieszyć już od teraz. Najlepiej... bawiąc się ze swoimi dziećmi. Jak? Oto pomysły na grudniowe zabawy.

dziecko, święta, mama, pierniczki
Nawet w kolejce do pocztowego okienka czas nie dłuży się aż tak niemiłosiernie jak wówczas, gdy czeka się na święta. Oczywiście dotyczy to dzieci, bo dla nas, dorosłych, czas płynie zupełnie inaczej – wręcz pędzi jak oszalały.

Zapytaliśmy zaprzyjaźnione mamy oraz jednego tatę, w jaki sposób osładzają swoim pociechom trudy oczekiwania na święta. Okazało się, że można to robić na mnóstwo najróżniejszych sposobów. W dodatku nie wymaga to jakichś szczególnych talentów ani zarwanych nocy! Oto niektóre ich pomysły.

Zegar zamiast kalendarza

IWONA: Wymyśliłam go wieczorem pierwszego grudnia, kiedy  uświa­domiłam sobie, że nie mam dla córeczki żadnego kalendarza adwentowego ani cukierków czy czekoladek, z których mogłabym go zrobić. Do sporego kółka z bardzo grubego kartonu przyczepiłam pinezką (taką do tablic korkowych) tekturową wskazówkę. Zamiast godzin na cyferblacie wypisałam cyfry od 1 do 24. Hania ozdobiła zegar naklejkami i namalowała na nim gwiazdki. Codziennie przesuwała wskazówkę o jedną cyferkę i liczyła, ile jeszcze dni zostało do świąt. W tym roku też zrobimy zegar, ale staranniej, bo zeszłoroczny omal nam się nie rozpadł na kilka dni przed Wigilią.
Redakcja poleca: Jak zrobić bombki ze wstążką ze styropianu [WIDEO]
Zobacz, jak zrobić efektowną styropianową bombkę ze wstążkami. Zobacz nasz instruktaż, czyli ozdabianie świątecznej bombki styropianowej krok po kroku.

Laurka dla Mikołaja

BEATA: List do Mikołaja to bardzo poważna sprawa. Bartek „pisze” ich zwykle kilka, bo nie może się zdecydować, co chciałby dostać. Zawsze jednak przypominam mu, żeby narysował Mikołajowi laurkę – w końcu święci też lubią dostawać prezenty. I tutaj mamy dla was coś ciekawego. Tutaj znajdziecie list do Mikołaja, który trzeba wypełnić wpisując wymarzone podarki! Zaś tutaj znajdziecie przepis na pierniczki, które na pewno zasmakują Świętemu (szczególnie, gdy będą specjalnie dla niego podpisane).

Nowoczesna szopka

MAGDA: Ku zgrozie niektórych członków rodziny rok temu zrobiliśmy szopkę z… klocków lego. Żeby było bardziej świątecznie, przystroiliśmy klockowe figurki pelerynkami z bibuły, dołożyliśmy sianko (pożyczyliśmy je od chomika) i gwiazdę betlejemską wyciętą z błyszczącego papieru. Zwierzęta zrobiliśmy również z klocków – były dwa razy większe od ludzików!

Pierniczkowe domki

IWONA: Mamy najróżniejsze foremki do ciastek: dzwoneczki, gwiazdki, aniołki itd. Jednak mój synek i tak najbardziej lubi domki, które wycinam z piernikowego ciasta nożem. Taki domek wygląda trochę jak psia buda z okienkiem :) Bartek ozdabia dach, układając na nim ziarna dyni – wyglądają jak bajkowe dachówki.

Słodkie paczuszki

AGNIESZKA: Pieczemy z dziećmi góry pierniczków i innych ciasteczek, a potem przygotowujemy paczuszki dla rodziny. Kładziemy talerzyk albo kwadrat z tektury na celofanie, na nim pięknie udekorowany lukrem pierniczek, tobołek przewiązujemy wstążką albo rafią!

Dekorowanie gotowych ciasteczek

ADA: Kupuję pierniczki w kształcie gwiazdek z dziurką, a potem malujemy je z dziećmi lukrem, ozdabiamy kolorowymi posypkami i przywiązujemy do nich nitkę. Choć ich nie pieczemy, i tak pięknie wyglądają na naszej choince!
Doładuj
Przeładuj

Popularne tematy

To Cię zainteresuje

Narzędzia dla mam

Więcej

Warto przeczytać

Sławni rodzice i ich dzieci