mama z małym dzieckiem śpią razem w łóżku
fot. screen/facebook.com/fitmomma4three

Ile śpi matka? Zobaczcie ten film! Wygląda znajomo?

Czy śpicie ze swoimi dziećmi w jednym łóżku? Jeśli tak, to z pewnością taki obrazek nie jest wam obcy. To prawdziwe nagranie, które pokazuje, że sen matki tak naprawdę... nie istnieje. Nie straszymy, po prostu chylimy czoła przed wszystkimi wspaniałymi matkami! Jesteście niezniszczalne! Pamiętajcie, to niedługo minie!
Weronika Zagojska
mama z małym dzieckiem śpią razem w łóżku
fot. screen/facebook.com/fitmomma4three
Blogerka i fit-mama Melanie Darnell, mama trójki dzieci, której pasją jest utrzymanie formy i fitness oraz pyszne wegańskie jedzenie, opublikowała filmik, który poruszył wszystkie mamy i rodziców na całym świecie. Co takiego można było zobaczyć na tym domowym wideo? 

Ile i jak śpi mama w nocy? Zdziwisz się!

Melanie została w domu z trójką dzieci, jej mąż musiał wyjechać służbowo. Chciała sprawdzić ile rzeczywiście śpi w nocy, gdy sama musi zajmować się dziećmi. Kamera z noktowizorem nagrała to o czym wiedzą wszystkie matki, ale może nie wszyscy ojcowie?
 
  • O 22. Melanie kładzie się do łóżka. 
  • 23:30 - w łóżku z nią pojawia się 10-miesięczny syn.
  • O 1. w nocy - jeszcze 2-letnie dziecko dołącza do całej ekipy.
  • O 6:30 pobudka. To, co działo się przez te 5 i pół godziny trudno nazwać regenerującą drzemką...
Zobacz też: Sowa czy skowronek? Jakim typem jest twoje dziecko?
Redakcja poleca: Filary Rodzicielstwa Bliskości: 5. Śpij przy dziecku [WIDEO]
Spanie z dzieckiem to temat 5. filaru rodzicielstwa bliskości. Gdy niemowlak śpi w łóżku rodziców, łatwiej jest im reagować, gdy płacze, ma gorączkę czy wymiotuje. Zobacz, co jeszcze o spaniu z dzieckiem mówi Agnieszka Stein, psycholożka.

Matka to dziwny człowiek o nadludzkiej mocy

Jestem strasznie wzruszona tym filmikiem... Dlaczego? Bo... mimo, że mam tylko jedno dziecko i ma już kilka lat wciąż zdarza się, że śpimy razem i przychodzi do mnie w nocy. Albo ja wędruję do jego łóżeczka. A jak było maleńkie to właściwie to spaliśmy razem non stop. Jak dochodziło do tego ząbkowanie, infekcje czy skoki rozwojowe to już w ogóle był hard core. Rzeczywiście rodzicielstwo to eksperyment, który bada czy można żyć bez snu. Można. Teraz coraz rzadziej śpimy razem i mimo, że bywało strasznie ciężko bez normalnego spania przez kilka lat właściwie to... tęskni się trochę za tym. Matka to... dziwny rodzaj człowieka.

Oczywiście wszystko mija, tylko... niektórym potrzebującym bliskości dzieci zajmuje to nieco więcej czasu. Ale do osiemnastki na pewno minie! ;)

Zobacz też: Wiemy, co niekorzystnie wpływa na sen dziecka! Robi to większość rodziców!


Zobacz też:
Oceń artykuł

Ocena 6 na 3 głosy

Zobacz także

Popularne tematy