Jak radzić sobie z katarem u niemowlaka [WIDEO]

Przez zapchany nosek niemowlę nie może spokojnie oddychać, spać ani jeść. Zobacz na filmie jak radzić sobie z zapchanym noskiem u maluszka.
Jak radzić sobie z dziecięcym katarem?
Zobacz dodatkowe porady:
  • czyść regularnie nosek niemowlaka najlepiej za pomocą aspiratora (podręczna frida, lub ta z funkcją podłączania do odkurzacza, ale są również dostępne na rynku elektryczne aspiratory do noska)
  • udrożniaj nosek maluszka przy użyciu roztworu z solą fizjologiczną lub wodą morską.
  • wykonuj inhalacje (możesz kupić inhalator, jednak nie potrzebujesz do tego specjalnego sprzętu. Wystarczy płaski garnek lub inne naczynie z gorącą wodą. W przypadku niemowląt najbezpieczniej jest użyć naturalnych substancji. Sól kuchenna lub fizjologiczna z pewnością nie uczuli malucha. Do inhalacji możesz również użyć naparu z rumianku, tymianku, szałwii lub majeranku).
  • nawilżaj powietrze w mieszkaniu (jeśli nie posiadasz elektrycznego nawilżacza, zawieś na grzejniku pojemnik z wodą lub obłóż kaloryfer mokrym ręcznikiem. Pamiętaj o regularnym wietrzeniu pomieszczenia).
  • nawadniaj niemowlę (zakatarzony niemowlak powinien dużo pić. U dobrze nawodnionego dziecka wydzielina z noska będzie rzadsza i łatwiejsza do usunięcia. Najlepsze jest mleko z piersi. Podawaj dziecku również wodę oraz, pod warunkiem, że nie jest alergikiem, ziołowe herbatki z malin, czarnego bzu, owoców dzikiej róży).
  • Zadbaj o odpowiednią pozycję (układaj niemowlaka na brzuszku (wówczas wydzielina będzie łatwiej wyciekać z noska. Śpiące dziecko na plecach z kolei ułóż tak, aby główka znajdowała się nieco wyżej niż klatka piersiowa).
Polecamy:
Oceń artykuł

Ocena 6 na 2 głosy

Zobacz także

Popularne tematy