Niemowlę
fot. Fotolia

Jak radzić sobie z suchą skórą maluszka?

Skóra noworodków i niemowląt jest o wiele cieńsza i delikatniejsza niż u dorosłych. Łatwo się wysusza i jest bardzo wrażliwa. Jednym z najczęstszych problemów, jakie się pojawiają, są dolegliwości w obszarze pieluszkowym. Dowiedz się jak prawidłowo dbać o komfort maluszka.
Niemowlę
fot. Fotolia

Właściwa pielęgnacja to podstawa

Jeśli dziecko ma suchą i wrażliwą skórę, trzeba wybierać takie kosmetyki, które będą ją chroniły już podczas mycia. Kąpiel powinna odbywać się z dodatkiem specjalnej emulsji, która oprócz tego, że oczyszcza skórę, również ją nawilża i natłuszcza. Warto też korzystać ze specjalistycznych kosmetyków pielęgnujących, które dodatkowo poprawiają elastyczność skóry. Ale najważniejsze jest to, aby nie dopuścić do tego, by na ciele dziecka pojawiło się tzw. pieluszkowe zapalenie skóry. Skąd się ono bierze? Otóż, jedną z podstawowych przyczyn jest wilgoć pod pieluszką. Do tego dochodzi kontakt z substancjami drażniącymi z moczu, kału, podwyższone pH. W efekcie może dojść do uszkodzenia skóry zwanego potocznie pieluszkowym zapaleniem. Najlepiej więc przeciwdziałać problemowi stosując odpowiednie produkty pielęgnacyjne oraz chłonne pieluszki, przepuszczające powietrze i utrzymujące suchą skórę pod pieluszką.

Używaj odpowiednich chusteczek

Jako mama chcesz, aby skóra twojego dziecka była dokładnie oczyszczona, nawilżona, ale jednocześnie bez podrażnień. Rozwiązaniem są chusteczki Pampers Sensitive, które doskonale oczyszczają skórę maluszka z resztek zawartości pieluszki, a przy tym dbają o właściwy poziom nawilżenia i chronią przed podrażnieniami. Chusteczki te radzą sobie z nawet najbardziej wymagającą skórą maluszka i utrzymują jej naturalne pH. Potwierdzeniem ich jakości i skuteczności jest to, że Pampers Sensitive zostały przetestowany dermatologicznie. Chusteczki nie zawierają fenoksyetanolu, parabenów ani alkoholu, aby zapewnić delikatną pielęgnację skóry dziecka. Ich najważniejszą zaletą jest to, że są grube, wydajne i dobrze nawilżone. Po ich użyciu pupa maluszka jest przyjemnie pachnąca i gotowa na założenie czystej pieluszki.

Zadbaj o regularne przewijanie

Pamiętaj, że pieluszka jest dla dziecka niczym druga skóra – zatem powinna być komfortowa i dobrze dopasowana do anatomii maluszka. Aby nie dopuścić do podrażnienia skóry należy stosować pieluszkę, która utrzymuje wilgoć z dala od skóry dziecka, a także od czasu do czasu wietrzyć skórę np. "w trakcie przewijania". Wypróbuj pieluszki Pampers Premium Care, które posiadają:
 
  • wewnętrzną powłoczkę przepuszczającą wilgoć nie tylko z moczu, ale również luźnych kupek,
  • unikalną warstwę dystrybucyjną, która równomiernie rozprowadza wilgoć po całej powierzchni pieluszki,
  • wkład absorbcyjny w postaci 3 chłonnych kanalików, które doskonale chłoną i zamykają wilgoć pieluszki, jak również zapobiegają zbrylaniu się wkładu chłonnego, nawet po zmoczeniu.

Przewijaj maluszka tak często, jak to konieczne – najlepiej przed karmieniem, tuż po przebudzeniu i oczywiście przed snem. Mając na uwadze komfort swojej pociechy, wybieraj takie pieluszki, które będą chłonne i przepuszczające powietrze. Pieluszki Pampers Premium Care zostały zaprojektowane tak, aby dopasowywały się do kształtów ciała Twojego dziecka, dając mu komfort i wygodę. Dzięki temu podczas przewijania nie zachodzi potrzeba wywijania brzegów pieluszki w pasie ani dopasowywania otworów na nóżki. Dodatkowo posiadają wycięcie na pępek, by ułatwić pielęgnację kikuta pępowinowego oraz wskaźnik wilgotności, który ułatwia młodym rodzicom rozpoznanie momentu na wymianę pieluszki. Przyklej zapięcia równolegle do górnego brzegu pieluszki, dokładnie pośrodku zadrukowanego paska. Zwróć uwagę na nadruk, który pomoże Ci upewnić się, że zapięcia są równo przyklejone.Pieluszki Pampers posiadają zewnętrzną powłoczkę, wykonaną z materiałów przepuszczających powietrze tak, by skóra pod pieluszką mogła oddychać. Przyczynia się to do zapobiegania lub zmniejszenia częstotliwości występowania pieluszkowego zapalenia skóry.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Zajrzyj na: Pampers

Zobacz także

Popularne tematy