National Geographic kids
fot. Materiały prasowe

Jak rozbudzić w dziecku małego odkrywcę?

Komputery, tablety i aplikacje – w dobie cyfryzacji trudno czasem rozbudzić w dziecku ciekawość świata.
Olga Juszczyk
National Geographic kids
fot. Materiały prasowe
Na szczęście istnieją sposoby, by pokazać mu, że na zewnątrz także czekają na niego przygody, a internet może służyć nie tylko do grania, lecz także do odkrywania.
 
  1. Wyjdźcie na spacer – nie musicie jechać na safari, by móc podziwiać niezwykłą przyrodę. Pozornie zwykły spacer do lasu może okazać się fantastyczną przygodą, jeśli odpowiednio do tego podejdziecie. Bawcie się w liczenie i szukanie zwierząt. Warto mieć przy sobie atlas zwierząt i roślin lub tablet z internetem, by móc czytać o poszczególnych gatunkach. Dzięki temu dziecko nie tylko nauczy się szukania informacji, lecz także poczuje się jak mały odkrywca. Kto wie, może poza ptakami uda wam się zobaczyć sarnę lub lisa?
  2. Szukajcie ciekawostek – czasami dzieci nie chcą czytać książek o zwierzętach i roślinach, bo...myślą że to jest nudne. Dlatego, by zainteresować najmłodszych tematem warto wspólnie szukać niesamowitych i zabawnych faktów dotyczących naszego świata. Na początek warto poczytać o zwierzęcych rekordzistach – największych, najszybszych, najcięższych lub tych...z największą liczbą zębów! Im dziwniejsze informacje – tym lepiej! 
  3. Pozwalajcie na eksperymenty – kopanie w ziemi, zbieranie liści lub własnoręcznie zbudowany szałas. Jeżeli pozwolimy dzieciom odkrywać świat własnymi rękami z pewnością chętniej będą do niego wychodzić! Rozbudźmy w nich ciekawość oraz chęć przygód i pokażmy, że na zewnątrz może być naprawdę super! Na początek można zacząć od nocy spędzonej pod namiotem w ogródku lub zabawy w podchody w parku. Naprawdę nie trzeba wiele!
  4. Nagrywajcie filmy – kto powiedział, że filmy przyrodnicze mogę kręcić jedynie profesjonaliści? Zachęcajcie dzieci, by opowiadały i pokazywały wam otaczający je świat. Nie musicie tego nigdzie publikować. Takie krótkie filmy będą w przyszłości fantastyczną pamiątką. Przy okazji będą także pretekstem do poszerzania wiedzy i szukania informacji. W końcu trzeba mieć o czym opowiadać!
  5. Grajcie w zgadywanki – kraje, technologia, zwierzęta – możecie wymyślać własny rodzinny quiz z pytaniami lub skorzystać z gotowych gier. Dzięki temu nie tylko spędzicie czas razem, lecz także zrobicie to w kreatywny i zabawny sposób!
Jeżeli macie w domu Małego Odkrywcę lub chcecie rozbudzić w dziecku ciekawość świata sięgnijcie po Wydanie Specjalne National Geographic Kids Polska! W środku znajdziecie mnóstwo niesamowitych faktów, fantastyczne quizy i wiedzy podanej w zabawny i przystępny sposób! Nie zabraknie także konkursu, w którym Wasze dziecko może zostać twarzą naszego magazynu. Magazynu szukajcie w kioskach i na www.natgeokids.pl
Redakcja poleca: Farma: Z wizytą w minizoo
Odwiedzamy minizoo i pokazujemy jakie fajne miejsca istnieją w Polsce. Może wy też skusicie się na odwiedziny w takim miejscu. Obejrzyjcie nasz film i dowiedzcie się więcej o minizoo.
Oceń artykuł

Ocena 5 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy