Tu twoje dziecko może bezpiecznie pływać – podpowiedź ratownika [WIDEO]

Czy to Zalew Zegrzyński, jezioro na Mazurach czy Bałtyk, maluch musi się kąpać w bezpiecznych warunkach. Jak poznać dobre kąpielisko, zapytaliśmy Michała Czernickiego, rzecznika prasowego stołecznego WOPR-u.
Bezpieczne miejsca, w których mogą się kapać dzieciaki? Wbrew pozorom, nie jest trudno je rozpoznać. Nie jest ważna temperatura wody w Bałtyku czy jeziorze, liczy się to, czy wejście do wody jest strzeżone! Co jeszcze warto wiedzieć o kąpieliskach dla dzieci, mówi Michał Czernicki, ratownik, rzecznik prasowy stołecznego Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego

Oznaczenie bezpiecznego kąpieliska w Polsce

Dzieciaki kochają wodę i warto je z nią oswajać, a także warto uczyć dzieci pływać, od najwcześniejszych lat. Gdzie pozwolić maluchom czerpać radość z wodnych harców?
„Warto zabierać dzieci nad wodę, pokazywać im, że czas spędzany nad jeziorem czy rzeką, czy na basenie, to aktywny, fajny wypoczynek” – mówi Michał Czernicki. Gdy im zaszczepimy tego bakcyla, może będą się kiedyś rozwijały w sportach wodnych. 
Zobacz też: Jak nie zgubić dziecka na plaży? 
Co do spędzania czasu nad wodą, to każdy akwen jest dobry. Ważne jest jedynie, aby w tym miejscu zostało wyznaczone kąpielisko. Specjalny obszar wodny, w którym jest wyraźnie odgrodzona strefa dla umiejących pływać i dla ludzi nie umiejących pływać. Muszą tam znajdować się ratownicy, miesjce zostało sprawdzone wcześniej przez nich i – co ważne – jest wywieszona biała flaga. 
Wtedy dopiero mamy pewność, że dane kąpielisko jest najbezpieczniejszym miejscem do pływania i zabawy dla całej rodziny. 
Zobacz też: O co zapytać na basenie [CZYSTOŚĆ WODY]


 
Oceń artykuł

Ocena 6 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy