dziewczynka bawi się pociągiem ze zwierzątkami Lego Duplo
fot. Materiały prasowe

Czy klocki mogą pomóc rozwijać kreatywność dziecka? Ten wyjątkowy zestaw ze zwierzątkami tak!

Poprosiliśmy mamy i dzieci, by pobawiły się zestawem LEGO® DUPLO® 10863 Pociąg ze zwierzątkami. Czego dowiedzieliśmy się od nich o tych klockach? Oto wyniki prawdziwych rodzinnych testów.
dziewczynka bawi się pociągiem ze zwierzątkami Lego Duplo
fot. Materiały prasowe
Jakie klocki są najlepsze dla maluchów? Muszą być przede wszystkim bezpieczne, bez ostrych części i zbyt małych elementów oraz dopasowane do małych paluszków. Tak, by łatwo je było chwycić. To cechy, które wymieniają wszystkie mamy dzieci w wieku do 3 roku życia. Naszym zdaniem powinny też… podobać się maluchom i działać na ich zmysły pięknymi kolorami i ciekawymi kształtami.
 
Czy klocki mogą odpowiadać jednocześnie dzieciom i dorosłym? Są takie typy zestawów do budowania konstrukcji, które zapewniają rozwój kreatywności, zachęcą malucha do wcielania się w role, wymyślania własnych zabaw.

Poznajcie LEGO® DUPLO® 10863 Pociąg ze zwierzątkami, który specjalnie dla nas przetestowały nasze użytkowniczki oraz dwie blogerki wraz ze swoimi maluszkami:

Klocki do samodzielnej czy rodzinnej zabawy?

Okazuje się, że dziecko może bawić się LEGO DUPLO 10863 Pociągiem ze zwierzątkami samo (wszystkie testujące maluchy wymyślały własne zabawy!) i to przez dłuższy czas. A rodzic może wtedy chwilkę odpocząć. Jednocześnie klocki są tak estetycznie wykonane i praktyczne, że zachęcają także mamę, tatę, dziadków lub starsze rodzeństwo, by włączyli się w prosty sposób do zabawy. Nie tylko więc dziecko samodzielnie bawi się pociągiem i zwierzątkami, ale może miło spędzić czas i wchodzić w interakcje z bliskimi.
 klocki Lego Duplo Pociąg ze zwierzątkami
Ten zestaw klocków inspiruje również do tworzenia coraz to nowszych zabaw i odgrywania scenek przez dziecko. Można się nimi bawić na wiele sposobów i codziennie odkrywać coś nowego. Jedna z mam zdradziła nam, że: „Liczba historii, które już opowiedzieliśmy, bawiąc się nimi (klockami – przyp. red.), przekroczyła 50 chyba, a to dopiero początek”. I potwierdzają to wszystkie testerki.
 
W naszych testach blisko 50% mam podkreśla, że LEGO DUPLO 10863 Pociąg ze zwierzątkami rozwija także sprawność manualną i koordynację ruchową u maluchów. A to wyjątkowo cenne.
 
Wszystkie testujące rodziny znały wcześniej markę LEGO DUPLO i ogromnym plusem jest dla nich to, że te klocki można także dowolnie łączyć z innymi zestawami. Okazuje się też, że pudełko, które nie jest tekturowe a plastikowe to hit! Zarówno dla dorosłych, jak i dzieci.

 Opakowanie Lego Duplo
Oprócz tego, że jest oceniane bardzo wysoko wizualnie, testującym mamom odpowiada przede wszystkim jego trwałość. Dzięki takiemu pudełku klocki można łatwo przechowywać i szybko posprzątać. Mogą stanowić ładny i użyteczny element wystroju pokoju. A dzieci po prostu chętnie włączają opakowanie jako element zabawy, np. traktując jako garaż, miejsce na skarby czy mieszkanko, kryjówkę dla zwierzątek.

Jakie jeszcze inne cechy spodobały się testującym mamom i dzieciom?

Mamy podkreślały takie charakterystyczne i przydatne właściwości zestawu klocków z egzotycznymi zwierzątkami, jak:
  • Ruchome elementy (np. otwieranie pyska lwa, kłapanie paszczą krokodyla (i chwytanie domowników!), zginająca się szyja żyrafki, zjeżdżalnia na trąbie słonia).;
  • Łatwo można je łączyć i rozdzielać, a jednocześnie przy przenoszeniu przez dziecko konstrukcja się nie rozpada.;
  • Nauka i sortowanie kolorów – żeby stworzyć zwierzątko dziecko musi zebrać klocki w tym samym kolorze.;
  • Odniesienia do rzeczywistości – poznawanie różnych rodzajów egzotycznych zwierząt lub rozmowa o wizycie w zoo.;
  • Pojedyncze elementy (zwierzątka) mogą stanowić odrębną zabawkę.;
  • Wysoka jakość wykonania – obrazki na klockach są trwałe.
 
Mamy dzieci w wieku 2-3 latka zwracają też uwagę na to, że zarówno zwierzątka, jak i pociągi (pojazdy) to dwie rzeczy, które maluchy po prostu uwielbiają. Prawdopodobnie to genialne połączenie odpowiada za atrakcyjność dla dzieci tego zestawu.
 
Co jeszcze? Maluchy w naturalny sposób budują własne zestawienia, a potem chętnie też zestawiają klocki według instrukcji z opakowania wraz z rodzicem.
 
Zestaw klocków ze zwierzątkami pomaga także w nauce koncentracji na danej czynności, wspomaga rozwój mowy i słownictwa (opowiadanie historii).
 
100% testujących mam poleciłoby zestaw LEGO DUPLO 10863 Pociąg ze zwierzątkami innym rodzicom.
Logo Lego Duplo
Mamy i dzieci testowały LEGO® DUPLO® 10863 Pociąg ze zwierzątkami od 10.05 do 1.06. 2018.
Oceń artykuł

Ocena 6 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy