Jak zwalczyć pająki w domu?
fot. AdobeStock

Pająki w domu? Oto szybkie sposoby, jak się ich pozbyć!

Zwykle najwięcej pająków pojawia się w mieszkaniach jesienią. Jest jednak kilka domowych sposobów, by zwalczyć je na dobre. Podpowiadamy, co warto zrobić.
Milena Oszczepalińska
Jak zwalczyć pająki w domu?
fot. AdobeStock
Jesień to czas, kiedy pająki szczególnie chętnie próbują dostać się do naszych mieszkań. A my absolutnie niechętnie je w nim widzimy… Czy da się coś zrobić, żeby pająki omijały nasze domy i mieszkania szerokim łukiem? Okazuje się, że tak, i wcale nie jest to trudne. Przetestujcie skuteczne, domowe sposoby na pająki. Wybierzcie ten, który najbardziej będzie wam odpowiadał.

Szybkie sposoby na wypędzenie pająków z domu

Aromat mięty skutecznie odstrasza pająki, więc warto trzymać tę roślinę w okolicach okien i drzwi balkonowych. Jednak efekt będzie o wiele lepszy, jeśli sporządzimy roztwór składający się z olejku miętowego i wody w proporcjach 1:9 i rozpylimy go na okna i na podłogi w pobliżu wejść do mieszkania.

2. Woda z octem

Wystarczy przemywać tym roztworem podłogi raz w tygodniu, by cieszyć się czystym domem i brakiem pająków. W dodatku woda z octem to uniwersalny, domowy i tani środek do czyszczenia, dzięki któremu pozbędziecie się domowego brudu i bakterii.

3. Sok z cytryny

Skroplenie framug okien i drzwi sokiem z cytryny to równie skuteczny i przyjemny dla naszego nosa sposób na pokonanie nieproszonych gości.

4. Kasztany i żołędzie

Jesienią jest najwięcej pająków w mieszkaniach, ale też natura ma na nie skuteczne sposoby. Otóż kasztany i żołędzie, które z łatwością znajdziecie o tej porze roku w parkach czy lasach, wydzielają zapach, który bardzo drażni pająki.
Redakcja poleca: Darmowe, bo domowe sposoby na kurzajki, brodawki - film
Zamiast wydawać pieniądze na drogie leki, idź na spacer i znajdź rośliny pokazane na filmie. Poznaj leczniczą moc popularnych roślin, które znajdziesz wokół domu.

Inne skuteczne, choć bardziej wymagające sposoby na pająki

1. Kot

Tak, kot! To doskonały łowca pająków, więc jeśli masz już ich dość, może pora zainwestować w kota? Posiadanie tego pupila to oczywiście dużo więcej korzyści, niż tylko dom wolny od pająków, ale może ten argument przekona was do przygarnięcia słodkiego kotka, o którym wasze dzieci z pewnością marzą od dawna.

2. Generalne porządki

Co tu dużo mówić, jeśli pająki są na tyle uporczywe, że żaden powyższy sposób nie działa, musicie dokładnie wysprzątać całe mieszkanie, w tym wszelkie zakamarki. Pamiętajcie też, że pająki żywią się mrówkami, komarami i muchami. Dbajcie więc o to, by te owady również nie gościły w waszych domach.

3. Moskitiery

Zamontowanie moskitier we wszystkich oknach, a także w drzwiach balkonowych, jest dosyć kosztowne, ale pozwala na pozbycie się pająków (ale też komarów, much i innych insektów) raz na zawsze, ponieważ zwyczajnie nie dadzą rady dostać się do środka. O ile w mieszkaniu, w którym zdarzają się pojedyncze pająki, nie jest to koniecznością, to już w domku na wsi bywa zbawienne.

4. Plastikowe pudełka

Wymiana pudełek kartonowych na plastikowe bardzo pomoże w pozbyciu się pająków. One wręcz uwielbiają wszelkie kartonowe opakowania, pudełka i pojemniki!

5. Odstraszacz elektryczny

Aby był skuteczny, musi być stale podłączony do źródła prądu. Podłączony do kontaktu, emituje ultradźwięki, które wywołują ból u pająków (i innych owadów) i ich natychmiastową ucieczkę. Jednorazowy zakup pozwala na ochronę przed pająkami na ok 3-4 miesięcy lub nawet na 2 lata, w zależności od modelu.
Zobacz też:
Oceń artykuł

Ocena 5 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy