fot. screnn facebook/just girly things

9 miesięcy w 40 sekund! - zobacz film

Jak się zmienia ciało kobiety w czasie ciąży? Jest absolutnie piękne!
Ewa Podleśna-Ślusarczyk
fot. screnn facebook/just girly things
Kobiety mają wiele rozterek przed pierwszą ciążą. Jak będą wyglądać, czy dużo przytyją, jaki będą miały kształt brzucha? Można powiedzieć śmiało, że tak naprawdę to nie jest ważne. Gdy weźmiemy pod uwagę, że nosimy pod swoim sercem maleństwo najbardziej wyczekiwane i kochane na świecie, nie ma już tak wielkiego znaczenia jak wyglądamy :-)

Zobacz: Kalkulator wagi w ciąży10. tydzień ciąży to dopiero cudowny początek, oczekiwanie i wielka niepewność. 17. tydzień to jeszcze ciąża mało widoczna, ale brzuszek jest już naprawdę przyjemnie zaokrąglony. Połowa ciąży to czas, kiedy nasz brzuszek trudno pomylić ze słodkim obżarstwem. 27. tydzień to już wyraźna zmiana w biodrach, udach, ramionach i twarzy. Brzuszek sterczący wysoko pozwala nam jeszcze na sporo aktywności.

31.tydzień to czas, kiedy zaczynamy zakupy, kompletowanie wyprawki dla dziecka, decydujemy o imieniu. Brzuch coraz większy, ale nadal pozwalający na szybki marsz. 35.tydzień to już duże obciążenie dla kręgosłupa. Coraz większy brzuszek i coraz więcej paniki – to już niedługo!

No i tydzień 40., oczywiście o ile dotrwacie. Wiele kobiet rodzi przed czasem, ale i zdarzają się porody w 41.czy 42. tyg. Te zazwyczaj już pod czujną opieką lekarza, który sprawdza bacznie, dlaczego naszemu maluszkowi, całkiem sporemu w brzuszku mamy, nie spieszy się na świat :-)

W którym tygodniu ciąży urodziłaś? Zdradzisz nam ile przytyłaś? ;-)

Zobacz także: Jak zmienia się Wasze ciało po narodzinach dzieci - zobacz zabawne zdjęcia!

źródło: just girly things
Redakcja poleca: Atrakcyjność kobiety w ciąży – film
W ciąży ciało kobiety bardzo się zmienia. Czy przyszła mama powinna martwić się, że przestaje być atrakcyjna? Odpowiada nasz psycholog Adriana Klos.
Oceń artykuł

Ocena 5 na 15 głosy

Zobacz także

Popularne tematy