Jak znaleźć pracę po urlopie macierzyńskim? [WIDEO]

Powrót do pracy po urlopie wychowawczym lub macierzyńskim często oznacza szukanie nowej posady. Jak skutecznie szukać pracy i gdzie znaleźć przydatne ogłoszenia zapytaliśmy Tomasza Staśkiewicza, trenera biznesu.

Zobacz inne z serii: Jak szukać pracy po urlopie macierzyńskim (4)

Szukanie pracy po okresie, kiedy na 100 procent angażowałaś się w opiekę nad małym dzieckiem, może być trudne. Szczególnie jeśli nie masz dokąd wracać i powrót do zarabiania pieniędzy wiąże się z szukaniem nowej posady. 

Zobacz też: W dobrym żłobku dziecko rozwija się lepiej niż w domu
 

Jak znaleźć pracę po macierzyńskim?

Gdzie szukać dobrych ogłoszeń z ofertami pracy w Polsce? Tomasz Staśkiewicz, coach biznesu z dużym doświadczeniem w szkoleniach pracowników i rekrutacji, tłumaczy, że szukanie pracy należy zacząć od odpowiedzi na pytanie, co chcemy robić i co możemy zaoferować potencjalnemu pracodawcy. Dzięki temu łatwiej nam będzie przygotować CV, które uwypukli nasze zalety, a zarazem idealnie wpisze się w potrzeby firmy. 

Swoje CV pokaż znajomej osobie, najlepiej takiej, która niedawno ubiegała się o pracę albo jest np. rekruterem – ona bez emocji oceni, czy jest dobre, czy zawiera niezbędne przy rekrutacji elementy oraz... czy jest ciekawe i atrakcyjne. 
 

Gdzie szukać pracy po urlopie wychowawczym?

Są trzy główne sposoby i drogi szukania nowej posady:
  1. Najpopularniejszą formą szukania pracy jest zaglądanie na specjalistyczne
    portale (job boardy), które prezentują różne oferty pracy
  2. Coraz powszechniejsze jest też szukanie pracy przez grupy tematyczne na portalach społecznościowych, pod hasłem „praca w mediach” czy „praca w sklepie odzieżowym”
  3. Warto szukać też rekomendacji znajomych – rozgłosić, że szukamy pracy, aby wszyscy, którzy o wiedzą o wakatach w danej branży dawali nam o nich znać.   

Zobacz też: Co po macierzyńskim? Może własny biznes? [WIDEO]


 
Oceń artykuł

Ocena 6 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy