Jak szybko zajść w ciążę?
fot. AdobeStock

Nie tylko rozkosz dla ciebie, zobacz, co jeszcze może dać ci orgazm!

Wiele par podczas starań o dziecko popada w rutynę. Tymczasem ten sposób jest nie tylko skuteczny, ale i bardzo przyjemny. 
Dominika Bielas
Jak szybko zajść w ciążę?
fot. AdobeStock
Dr Robert King z University College Cork, specjalista od płodności uważa, że „erotyka i bliskość nie są opcjonalnymi dodatkami do reprodukcji” i ma na to dowody. Okazuje się, że gdy kobieta szczytuje, ma znacznie większe szanse zajścia w ciążę, niż gdyby do orgazmu nie doszło.

Po co kobiecie orgazm

Podczas szczytowania organizm kobiety uwalnia oksytocynę, tzw. hormon miłości. Powoduje on skurcze mięśni macicy, co sprawia, że plemniki są „zasysane” we właściwym kierunku. Dzięki temu sperma w naturalny sposób jest kierowana w miejsce, w którym jest maksymalna szansa na poczęcie. Z analiz badacza wynika, że panie, które doświadczyły orgazmu, są w stanie zatrzymać wewnątrz ciała do 15 proc. więcej spermy, niż kobiety, które nie szczytowały. A to znacznie zwiększa szanse na poczęcie maluszka.
Redakcja poleca: Jak szybko zajść w ciążę? - film
Poznaj 5 sprawdzonych sposobów, które sprawią, że szybko ujrzysz dwie kreski na teście ciążowym.

Rozkosz a płodność

Aby przetestować związek między kobiecym orgazmem a szansą na zajście w ciążę, dr King zbadał sześć kobiet-ochotniczek w wieku od 26 do 52 lat. Zostały poproszone o zarejestrowanie liczby orgazmów, które osiągnęły podczas używania wibratora przez ponad miesiąc. Następnie porównał, ile wydzieliny znajdowało się w ich pochwach, kiedy osiągały orgazm i kiedy go nie miały. Wyniki sugerują, że kiedy kobieta szczytuje, zatrzymuje do 15 proc. więcej wydzieliny. Zdaniem specjalisty jest to wskaźnik ilości spermy, która mogłaby zebrać się w jej łonie. 

Skutecznie i przyjemnie

Zazwyczaj przy staraniach o dziecko koncentrujemy się na męskim szczytowaniu. Bez niego szanse na zapłodnienie są znikome. Natomiast eksperci coraz częściej zwracają uwagę również na rolę kobiecego orgazmu. King nie jest pierwszym, który to dostrzegł. Skurcze, które „popychają” nasienie to nie jedyne odkrycie. Naukowcy zauważyli, że podczas orgazmu szyjka macicy nieco się skraca, a kobieca rozkosz powoduje także obniżenie kwaśnego, niesprzyjającego plemnikom odczynu pochwy, tworząc dla nich bardziej przyjazne środowisko. Idealnie więc, by para starająca się o dziecko szczytowała w tym samym lub prawie w tym samym momencie. Nawet jeśli się wam to nie uda, nie przejmujcie się, wówczas starania o dziecko będą po prostu przyjemniejsze.

Uwodzicielski komplet z koronki, a może gorset i figi? Spraw, by w sypialni nie było nudno dzięki seksowej bieliźnie, którą możesz kupić tu:


Źródło: dailymail.co.uk
  [content:0_24644,1_4156,2_1224,2_1331:undefined]
Oceń artykuł

Ocena 6 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy