rysunkowy pamiętnik ciąży
fot. Macha

Jak to jest być w ciąży? Zabawny rysunkowy pamiętnik dla nienarodzonej córeczki

Być w ciąży to jeść ogórki ze słoika stojącego na dywanie, mieć dziwaczne zachcianki, usłyszeć słowa, których nigdy się nie zapomni, na przykład "To dziewczynka!"
Beata Turska
Ciąża, zwłaszcza pierwsza, to mnóstwo nowych emocji, wrażeń, wspomnień.  Szkoda, by to wszystko przepadło! Graficzka i ilustratorka Macha czyli  Marie-Charlotte Yao z Francji postanowiła je … narysować.

– Ciągle znajduję się w nowych, czasem dość nietypowych sytuacjach. Pojawiają się nieznane dotąd myśli i emocje. Chciałabym, je zapamiętać, dzielić się nimi. Jako ilustratorka nie mogłam znaleźć lepszego sposobu, by to wszystko wyrazić  –  pisze na swojej stronie internetowej Macha.
Ilustrowany pamiętnik chce kiedyś pokazać swojej nie narodzonej jeszcze córeczce.

Polecamy także:
Kalendarz ciąży - tydzień po tygodniu

Być w ciąży:
... jeść pikle na dywanie... móc liczyć na wygodę – od czasu do czasu ;-)


... usłyszeć słowa, których nigdy się nie zapomni


Autorka ilustracji jest teraz w 6 miesiącu ciąży. Rysunków będzie więcej. Można je oglądać na jej stronie internetowej oraz na Facebooku.Rysunkowy pamiętnik Machy robi karierę w internecie. Pisały o nim serwisy  Bored Panda, The Huffington Post,  pojawił się także na Demotywatorach i w wielu innych miejscach. Nic dziwnego - to świetny pomysł!

Jesteś albo niedawno byłaś w ciąży?
W jakikolwiek sposób (za pomocą słów, zdjęć, rysunków, filmów albo jeszcze inaczej) dokumentujesz swoje wrażenia?  Podziel się tym z nami. Czekamy na Twój komentarz. Możesz też wysłać wiadomość na adres bturska@edipresse.pl

Zobacz także:
Ciąża dzień po dniu - w niecałą minutę!
Redakcja poleca: Pielęgnacja skóry twarzy w ciąży: lato
Wiosną i latem skóra twarzy przyszłej mamy może sprawiać problemy. Hormony sprawiają, że lubi się przetłuszczać, więc powstają zaskórniki i niedoskonałości, a słońce może powodować przebarwienia, czyli ostudę. Jak pielęgnować skórę twarzy latem, podpowiada Izabela Czernuszczyk, kosmetyczka z warszawskiego salonu Studio Style.
Oceń artykuł

Ocena 4 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy