fot. U.S. Consumer Product Safety Commission

Zadbaj o bezpieczeństwo swojego dziecka. Ten film działa na wyobraźnię!

Przygniecenie przez komodę to jeden z najczęstszych wypadków, jakim dzieci ulegają w domu. Zobacz krótki film, który pokazuje, na co możesz narazić swoje dziecko, jeśli nie przymocujesz komody do ściany!
Hanna Szczesiak
fot. U.S. Consumer Product Safety Commission
Nieprzymocowana do ściany komoda to jedno z największych zagrożeń dla życia dziecka. Pisałyśmy o 2-letnim Tedzie, który zginął przygnieciony komodą Malm z Ikei. Niestety, takie wypadki zdarzają się dużo częściej. Rodzicom często brakuje wyobraźni i myślą, że są w stanie uchronić swoje maluchy. Zapominają, że dzieci są o wiele bardziej nieprzewidywalne! Wystarczy chwila nieuwagi, by doszło do tragedii.

Przymocuj do ściany i uchroń swoje dziecko

Najsmutniejszy jest fakt, że wielu wypadków domowych można by uniknąć , gdyby rodzice odpowiednio zabezpieczyli mieszkanie. Amerykańska komisja dbająca o bezpieczeństwo produktów stworzyła film, który dokładnie pokazuje, co dzieje się z dzieckiem w chwili, w której spada na niego szafka z telewizorem. Rodzic może zobaczyć, na jakie niebezpieczeństwo naraża swoje dziecko, jeśli nie zastosuje się do instrukcji dołączonej do mebla. Dodatkowo, w filmie znajduje się instruktaż przymocowywania komody do ściany – by żaden rodzic nie miał już wątpliwości! 

Zobacz film:Koniec z myśleniem "moje dziecko nie wspina się po szufladach" albo "ja nie spuszczam malca z oka". Ten krótki film jest naprawdę wstrząsający! Przymocowałyście komodę do ściany zgodnie z instrukcją?

Czytaj także: Grzecznym dzieciom grozi niebezpieczeństwo
Redakcja poleca: Bezpieczeństwo dzieci w domu: 15 zasad, których musisz przestrzegać
By zadbać o bezpieczeństwo dzieci w domu, warto stosować różne zabezpieczenia, takie jak blokady, zaślepki i osłonki, a drobne i niebezpieczne przedmioty trzymać poza zasięgiem dziecka. Do 3/4 wypadków z udziałem dzieci dochodzi właśnie w domu.
Oceń artykuł

Ocena 6 na 2 głosy

Zobacz także

Popularne tematy