GRY
 
 

Zadbaj o bezpieczeństwo swojego dziecka. Ten film działa na wyobraźnię!

Przygniecenie przez komodę to jeden z najczęstszych wypadków, jakim dzieci ulegają w domu. Zobacz krótki film, który pokazuje, na co możesz narazić swoje dziecko, jeśli nie przymocujesz komody do ściany!

fot. U.S. Consumer Product Safety Commission
Nieprzymocowana do ściany komoda to jedno z największych zagrożeń dla życia dziecka. Pisałyśmy o 2-letnim Tedzie, który zginął przygnieciony komodą Malm z Ikei. Niestety, takie wypadki zdarzają się dużo częściej. Rodzicom często brakuje wyobraźni i myślą, że są w stanie uchronić swoje maluchy. Zapominają, że dzieci są o wiele bardziej nieprzewidywalne! Wystarczy chwila nieuwagi, by doszło do tragedii.

Przymocuj do ściany i uchroń swoje dziecko

Najsmutniejszy jest fakt, że wielu wypadków domowych można by uniknąć , gdyby rodzice odpowiednio zabezpieczyli mieszkanie. Amerykańska komisja dbająca o bezpieczeństwo produktów stworzyła film, który dokładnie pokazuje, co dzieje się z dzieckiem w chwili, w której spada na niego szafka z telewizorem. Rodzic może zobaczyć, na jakie niebezpieczeństwo naraża swoje dziecko, jeśli nie zastosuje się do instrukcji dołączonej do mebla. Dodatkowo, w filmie znajduje się instruktaż przymocowywania komody do ściany – by żaden rodzic nie miał już wątpliwości! 

Zobacz film:Koniec z myśleniem "moje dziecko nie wspina się po szufladach" albo "ja nie spuszczam malca z oka". Ten krótki film jest naprawdę wstrząsający! Przymocowałyście komodę do ściany zgodnie z instrukcją?

Czytaj także: Grzecznym dzieciom grozi niebezpieczeństwo
Redakcja poleca: Bezpieczny dom dla dziecka: 15 zasad, których musisz przestrzegać [WIDEO]
Większość dziecięcych wypadków ma miejsce w domu. Poznaj zasady bezpieczeństwa, które pomogą zapobiec domowym wypadkom. Lepiej zapobiegać, niż leczyć!
Doładuj
Przeładuj

Popularne tematy

To Cię zainteresuje

Narzędzia dla mam

Więcej

Warto przeczytać

Zainspiruj się najnowszymi trendami