Kosmetyki na rozstępy bezpieczne dla ciężarnych
fot. AdobeStock

Boisz się rozstępów w ciąży? Zamiast się zamartwiać, walcz!

Choć nie jest to jednostkowy problem, nie musi dotyczyć także ciebie. Sprawdź, jak skutecznie walczyć z rozstępami w ciąży!
Milena Oszczepalińska
Kosmetyki na rozstępy bezpieczne dla ciężarnych
fot. AdobeStock
Choć rosnący brzuszek w ciąży to oczywiście powód do dumy, pewnie bywa też powodem twojego zamartwiania się, bo mimo wszystko nie chciałabyś, żeby po ciąży na twoim ciele zostały niemiłe pamiątki w postaci rozstępów. Czy da się ich uniknąć? W wielu przypadkach tak, trzeba jedynie odpowiednio się uzbroić.

Sposoby na rozstępy w ciąży

Walkę z rozstępami najlepiej jest prowadzić jednocześnie na kilku frontach. Dzięki temu można osiągnąć najlepsze efekty. Po pierwsze to, co jako pierwsze przyszło mi do głowy, kiedy sama byłam w ciąży, to zabezpieczenie skóry przed skutkami jej rozciągania. Żeby pozostawała elastyczna i sprężysta, regularnie stosowałam kosmetyki przeciw rozstępom.

Tu ważna uwaga, kupując balsam czy serum na rozstępy, koniecznie sprawdź, czy jest on bezpieczny do stosowania w ciąży, a najlepiej wybieraj produkty przeznaczone właśnie dla przyszłych mam. Inne kosmetyki mogą zawierać szkodliwe składniki i przenikając przez skórę, zagrażając rozwijającemu się dziecku.

Poza tym ważne jest odpowiednie nawodnienie organizmu. Picie odpowiedniej ilości płynów, najlepiej wody, pomaga w pozbywaniu się toksyn z organizmu. Nawodnione komórki są też w znacznie lepszej kondycji. Jako przyszła mama powinnaś pić ok. 8 szklanek wody dziennie.
  [content:2_1342,8_1712,8_1695,0_22781:CMNews]
Skóra w ciąży nie będzie wyglądała dobrze, jeśli w twojej diecie zabraknie ważnych składników odżywczych. W twoim codziennym menu, które znacznie utrudni powstawanie rozstępów, powinny się znaleźć:
  • orzechy,
  • nasiona,
  • truskawki,
  • marchewka,
  • szpinak.

Kolejna ważna sprawa to ruch. Jeśli tylko lekarz nie widzi żadnych przeciwwskazań, bądź aktywna. Oczywiście musisz dostosowywać poziom aktywności do aktualnych możliwości twojego organizmu i w pierwszej kolejności dbać o zdrowie i bezpieczeństwo. Zawsze możesz postawić choćby na spacery, zwłaszcza jeśli pogoda dopisuje, wówczas dodatkowo dostarczysz organizmowi odpowiednią dawkę witaminy D.

Oczywiście czasami za pojawienie się rozstępów odpowiadają skłonności genetyczne i wówczas trudno jest ich uniknąć. Warto jednak i tak starać się, by były możliwie najmniejsze, a można to osiągnąć, walcząc z nimi, a nie leżąc na kanapie i zamartwiając się, że w końcu na pewno się pojawią :).

Zgadzacie się? A jakie są wasze sposoby na uniknięcie rozstępów w ciąży?

Zobacz też:
Redakcja poleca: Rozstępy w ciąży - film
Sprawdź porady położnej, jak uniknąć rozstępów w ciąży.
Oceń artykuł

Ocena 6 na 2 głosy

Zobacz także

Popularne tematy