GRY
 
 

Zobacz, jak uratować dziecko uwięzione w rozgrzanym samochodzie

Jak się zachować, gdy zobaczysz dziecko uwięzione w rozgrzanym samochodzie? Nie bój się, że wybijając szybę zranisz dziecko – w ten sposób możesz uratować mu życie!

Jak wybić szybę samochodu, w którym jest dziecko
fot. today.com
Mimo licznych próśb i apeli o rozwagę, każdego roku słyszymy o dzieciach, które zmarły pozostawione w rozgrzanym samochodzie. Skoro apele nie przynoszą żadnych skutków i dorośli wciąż zostawiają dzieci "na chwilę", musimy wiedzieć, jak reagować.

Amerykańska telewizja NBC opublikowała materiał o niebezpieczeństwie, na jakie dorośli narażają dzieci, zostawiając je w aucie. Jeśli nie chcecie oglądać całego materiału, zacznijcie od 2.30 – to część, w której strażak pokazuje, jak najszybciej i najbezpieczniej wybić szybę w samochodzie. To o wiele trudniejsze, niż mogłoby się wydawać! Na początku filmu widać kobietę, która usiłuje wybić okno i uratować uwięzioną 2-letnią dziewczynkę. To walka z samochodem, ale też z czasem!

Zobacz materiał:
 

O czym musisz pamiętać?
  • Wybierz szybę po stronie, po której nie ma dziecka. Jeśli wybijesz szybę od strony dziecka, możesz je zranić.
  • Nie celuj w środek szyby, tam szkło jest najtrwalsze. Wybieraj dolny róg bliżej przednich siedzeń – tak najszybciej zbijesz szkło.
  • Użyj przedmiotu, który masz pod ręką. Nie zawsze będziesz obok swojego samochodu (np. na parkingu przed sklepem), żeby poszukać w bagażniku przydatnych narzędzi. Rozejrzyj się i znajdź coś, co ułatwi ci wybicie szyby. Jeśli nic nie znajdziesz – użyj łokcia.
Nie bój się, że zranisz dziecko. Zbijając szybę, możesz uratować mu życie!

Czytaj także:
Redakcja poleca: Jak wybrać fotelik samochodowy 15 - 36 kg?
Ekspert radzi, czym się kierować przy wyborze fotelika samochodowego.
Doładuj
Przeładuj