Szumiący Miś Whisbear
fot. materiały prasowe

Jak utulić maluszka do snu w 6 prostych krokach

Twój maluszek znów nie może zasnąć? Radzimy, jak utulić dziecko do snu w 6. prostych krokach
Szumiący Miś Whisbear
fot. materiały prasowe
Nadchodzi wieczór, kładziesz swoją pociechę do łóżeczka i dajesz całusa na dobranoc. Maluszek uśmiecha się słodko i spokojnie zasypia, a ty gasisz światło, zamykasz drzwi i masz czas tylko dla siebie. To właśnie sytuacja, która… nigdy nie przytrafiła się tobie? Jeśli tak, przeczytaj, jak w 6 prostych krokach utulić niemowlę do snu.

1. Podążaj za rytmem snu i czuwania dziecka

Problem z usypianiem maluszka, szczególnie w pierwszych miesiącach życia dziecka, niepokoi większość mam. Zachowaj jednak spokój, to normalne, że na początku brzdąc może mieć problemy z zaśnięciem lub budzić się co jakiś czas. Każde dziecko śpi inaczej, niektóre przesypiają nawet kilka godzin, inne budzą się co 20 minut, żeby znowu usnąć. Już nie długo twoje dziecko nauczy się dobowego rytmu i regularnego spania. Na początku jednak podążaj za potrzebami dziecka i nie denerwuj się, jeśli malec nie chce zasypiać codziennie o tej samej porze – na to przyjdzie jeszcze pora.
Redakcja poleca: Jak nauczyć dziecko samodzielnego spania? - film
Zobacz porady psychologa, które pomogą ci nauczyć dziecko przesypiania całych nocy.

2. Zaspokój potrzeby dziecka

Zanim położysz dziecko spać, upewnij się, że brzdąc jest najedzony, ma suchą pieluszkę, jest mu wygodnie, ciepło i czuje się bezpiecznie. Z pewnością sama doskonale wiesz, że bez kolacji czy w niewygodnym łóżku trudno zasnąć.

3. Wycisz maluszka

Do codziennego rytmu dnia warto wprowadzić tzw. rytuały zasypiania. Będzie to sygnał dla dziecka, że zbliża się pora spania. Jak może wyglądać taki rytuał zasypiania? Tak naprawdę możecie włączyć do niego wszystko to, co relaksuje dziecko. Możesz zacząć od kąpieli w ciepłej wodzie, przy delikatnym oświetleniu i cichych dźwiękach relaksującej muzyki. Następnie, nawilżając skórę dziecka, możesz wykonać także prosty masaż. Potem karmienie i chwila tylko dla was na wieczorne czułości. Najważniejsze jest to, byś tę samą sekwencję czynności powtarzała co wieczór. Maluszek szybko nauczy się, że jest to sygnał „pora spać” i łatwiej będzie mu zasypiać o tej samej porze.

4. Daj dziecku czas

Nie oczekuj, że twoja pociecha zaśnie zaraz po tym, jak położysz ją do łóżeczka. Niektóre dzieci rzeczywiście usypiają tak szybko, inne potrzebują więcej czasu. Nie denerwuj się i nie martw – pamiętaj, że dziecko wyczuwa twoje emocje i twoje zdenerwowanie, oznaczają dla niego, że dzieje się coś złego. Bądź przy dziecku, mów do niego spokojnym głosem, trzymaj za rączkę lub głaszcz po policzku – to pomoże maluszkowi się odprężyć.

5. Otulanie, kołysanie

W pierwszych miesiącach życia ważne jest żeby zapewnić dziecku warunki, które zna i które sprawiają, że czuje się bezpiecznie. Dlatego też warto spróbować ciasnego otulania. Tutaj świetnie sprawdzą się otulacze, które sprawiają, że chaotyczne ruchy nóżek i rączek nie będą przeszkadzać w zaśnięciu. Już otulonego malucha kołysz, siedząc lub chodząc. Twój zapach, ciepło i delikatne ruchy wpłyną kojąco na maluszka.

6. Szumimy…

Z pewnością słyszałaś też, że maluchy łatwiej zasypiają przy tzw. białym szumie, który jest emitowany np. przez urządzenia takie jak suszarki do włosów czy odkurzacze. Zostawianie przy dziecku włączonego do prądu urządzenia nie jest jednak bezpieczne. Na szczęście biały szum posiadają znacznie przyjemniejsze, a co ważniejsze – bezpieczne – przedmioty, a mianowicie Szumiące MisieWhisbear.
 

Uroczy miś ma w środku serduszko emitujące biały szum, któryprzypomina dziecku dźwięki znane z życia płodowego. Prosty w obsłudze mechanizm z regulacją głośności działa przez 40 minut, czyli dokładnie czas, w którym śpiący maluch przechodzi do fazy głębokiego snu. Co więcej, nie musisz się martwić, że maluszek obudzi się w nocy i będzie płakał, zanim go usłyszysz i zdążysz podejść. Dzięki innowacyjnej funkcji CrySensor®Szumiący Miś Whisbear czuwa nad snem dziecka nawet wtedy, kiedy ty zajmujesz się sobą albo po prostu śpisz. Gdy Whisbear® rozpozna płacz budzącego się brzdąca, od razu zareaguje uspokajającym szumem, a po 20 minutach działania ponownie przejdzie w tryb czuwania. Ponadto oryginalny Szumiący Miś Whisbear jest wykonany z najwyższą starannością, z bezpiecznych materiałów z atestem OEKO-TEX, dlatego bez obaw możesz włożyć go do łóżeczka swojej pociechy. Taki pluszowy przyjaciel to prawdziwy skarb!
Oceń artykuł

Ocena 3 na 7 głosy

Zobacz także

Popularne tematy