Rybka-przytulanka
fot. Hanna Kozłowska

Rybka-przytulanka – DIY, instrukcja blogerki specjalnie dla Babyonline!

Zabawki hand made mają duszę. Niedoskonałe, czasami koślawe i niezdarne, ale wyjątkowe w swojej prostocie – mówi Hania Kozłowska, autorka bloga Haart.com.pl z pięknymi rękodziełami dla dzieci i dorosłych.
Rybka-przytulanka
fot. Hanna Kozłowska

W okresie oczekiwania na dziecko warto znaleźć godzinę na przygotowanie pierwszej, wyjątkowej dekoracji. Przytulanka pełna matczynej miłości będzie niepowtarzalną pamiątką. W moich zbiorach jest kilka takich wyjątkowych zabawek. 4-letni Szymon wyciąga je czasem z pudełka i opowiada, że uszyła je mama „jak był w brzuszku”. Wzruszające chwile...

To również świetny pomysł na zabawę z kilkuletnim dzieckiem. Może narysować na kartce kształt zwierzątka, wybierać wstążeczki i guziki, pomóc w wypełnianiu wnętrza zabawki.

Czytaj też wywiad z blogerką, Hanią Kozłowską – o tworzeniu, blogowaniu i szukaniu czasu…

Pokażę, krok po kroku, jak bez maszyny do szycia i specjalnych narzędzi, uszyć prostą przytulankę – Rybkę.

Bazę stanowi filc, bo nie trzeba go specjalnie obszywać i jest dostępny w wielu  pasmanteriach, sklepach dla plastyków, empikach.

Potrzebne materiały:

  • dwa arkusze miękkiego filcu (cena ok. 3 zł/szt.)
  • dwa guziki (cena 0,2 zł/szt.)
  • igła, nitki, nożyczki
  • mulina lub kordonek (cena 1,6 zł/szt.)
  • kolorowe tasiemki (cena 1,5 -2,5 zł/metr)
    Redakcja poleca: Jak nie krzyczeć na dziecko – jak przestać krzyczeć? Jak krzyk wpływa na dziecko? [WIDEO]
    Jeśli zastanawiasz się, jak nie krzyczeć na dziecko, najważniejszy krok do sukcesu masz już za sobą. Krzyczenie na dziecko przynosi bowiem fatalne skutki i wyrabia w maluchu nawyk rozwiązywania problemów podniesionym głosem. A to nie jest dobry kapitał na przyszłość. Psycholog wyjaśnia, czy można krzyczeć na dziecko, i jak przestać to robić.

Krok po kroku, jak uszyć filcową rybkę:

1. Wytnij z niebieskiego filcu kształt rybki. Jeśli nie masz wprawy, narysuj rybkę na papierze, wytnij i odrysuj na filcu. Dzięki temu skorygujesz ewentualne nierówności. Przygotuj dwa identyczne kształty
2. Wytnij z czerwonego filcu cztery cienkie paski (szerokość ok. 0,5 cm każdy).3. Przyszyj po dwa paski na każdej rybce. Paski powinny lekko wystawać poza rybkę.
4. Odetnij nadmiar czerwonego filcu. Dzięki temu paski będą idealnie dopasowane do kształtu rybki.


5. Przyszyj guziki, które będą oczami rybki.
6. Czerwoną muliną lub kordonkiem wyszyj usta. Jeśli nie masz wprawy, możesz cienkim ołówkiem naszkicować kształt uśmiechu i dopiero ruszyć z szyciem.
 


7. Przygotuj trzy paski kolorowych tasiemek o długości 5-6 cm każda. Złóż je na pół i przyszyj do ogonka. Zrób to niebieską nitką.
8. Czerwoną tasiemkę o długości 12 cm złóż na pół i przyszyj na górze rybki. To będzie zawieszka:9. Przyłóż do siebie dwie części rybki i zszyj białą muliną. Na ogonku zostaw dziurę. Zszyjesz tą część na samym końcu.
10. Niebieski filc potnij na małe kawałki i wypełnij nimi wnętrze rybki.
11. Zszyj ogonek do końca.Rybka gotowa! Całość nie powinna zająć więcej niż pół godziny. Wspaniała zabawka, dekoracja i przytulanka. Kolorowe tasiemki na ogonku wzbudzą zainteresowanie każdego malucha, bo dzieci uwielbiają metki. Można przygotować kilka wersji kolorystycznych i stworzyć całą ferajnę wesołych rybek.

To nic trudnego. Zapewniam, że każdy sobie poradzi  
Trzymam za Was kciuki!
Hania

Więcej inspiracji znajdziesz na blogu Hani: Haart.com.pl – polecamy!

Uwaga! Od 12. sierpnia 2014 r. na forum Babyonline konkurs na najzabawniejszą rybkę według przepisu Hani.

Oceń artykuł

Ocena 6 na 3 głosy

Zobacz także

Popularne tematy