odkurzacz, sprzątanie z dzieckiem
fot. Adobe Stock

Jak utrzymać porządek w domu: 5 urządzeń, dzięki którym polubisz sprzątanie (i się nie napracujesz!)

Porządek to podstawa, jeśli w twoim domu mieszka małe dziecko. I wcale nie chodzi o równo poskładane ubrania w szafach czy idealnie posegregowane zabawki. Liczy się czystość i bezpieczeństwo, pozbywanie się kurzu i groźnych bakterii, z którymi maluch ma kontakt, raczkując po podłodze. Jak sprzątać sprawnie i szybko, gdy brakuje czasu i siły?
Magdalena Drab
odkurzacz, sprzątanie z dzieckiem
fot. Adobe Stock
Kurz, roztocza i inne drobnoustroje zbierają się błyskawicznie na podłodze, półkach, dywanach (nie mówiąc o trudno dostępnych miejscach pod kanapą albo szafą czy zaschniętych resztkach jedzenia w kuchni). Każda pomoc w sprzątaniu jest na wagę złota, zwłaszcza gdy w domu jest niemowlę lub małe dziecko, które większość czasu spędza na podłodze i wkłada do buzi wszelkie napotkane przedmioty. Dlatego wybrałyśmy urządzenia, które pomogą albo wręcz zastąpią młodych rodziców w wielu obowiązkach, a do tego posprzątają naprawdę dokładnie. 

Odkurzacz automatyczny

Nie musisz zatrudniać pomocy do sprzątania, by ktoś inny robił to za ciebie. Odkurzacz robot to takie urządzenie, które cicho i dyskretnie wysprząta całe mieszkanie, łącznie z trudno dostępnymi zakamarkami, podczas gdy ty skupisz się na zupełnie innych obowiązkach. Albo nawet wtedy, gdy nie będzie cię w domu! Odkurzacz automatyczny może sprzątać różne rodzaje powierzchni, a drogę odnajduje za pomocą specjalnych czujników. Steruje się nim przy użyciu pilota, aplikacji na smartfona (spoza mieszkania) albo wydając komendy głosowe.

Niektóre odkurzacze automatyczne nie tylko odkurzają, ale i mopują podłogę na mokro! Ten odkurzacz samojezdny Zonder Robo marki Zeegma posiada dodatkowo zaawansowany filtr HEPA, dzięki czemu usuwa niebezpieczne drobnoustroje i roztocza (idealny dla alergików!). Z łatwością wyczyści panele podłogowe, kafelki i dywany. Teraz dostępny w atrakcyjnej promocji:
odkurzacz automatyczny
 
Redakcja poleca: Domowe sposoby na komary: co robić, żeby komary nie gryzły?
Domowe sposoby na komary są prawie tak samo skuteczne, jak te chemiczne, za to o wiele zdrowsze dla nas i środowiska! Warto wypróbować naturalne środki na komary, takie jak: lawenda, wanilia, olejek cytrynowy i inne (równie skuteczne w walce z komarami) preparaty. Dzięki nim nie tylko odstraszysz insekty, lecz także wprowadzisz do domu piękne, aromatyczne zapachy! Sprawdź, czym odstraszyć komary.

Mop parowy

Z mopem parowym sprzątanie naprawdę zmienia się w przyjemność, głównie dlatego, że trwa... tylko chwilkę! Wystarczy nalać wodę do zbiorniczka, poczekać kilka sekund na jej podgrzanie i paroma ruchami wyczyścić wybrane miejsce. Rodzice małych dzieci docenią też możliwość sprzątania bez użycia chemii, bo mop parowy czyści dzięki mocy czystej pary wodnej. Doskonale radzi sobie z mocnymi zabrudzeniami, dezynfekuje, a przy tym nie niszczy powierzchni. 

Ten mop parowy Puur marki Zeegma jest wyposażony w komplet różnych nakładek, dzięki którym wyczyści nie tylko podłogę, ale i dywany, fugi, wannę (posiada nawet skrobaczkę do usuwania osadów czy zaschniętej żywności!). Uwaga, teraz w obniżonej cenie:
mop parowy
 

Automatyczna myjka do okien

Mycie okien i innych powierzchni, jak lustra i płytki ceramiczne, wreszcie przestanie przerażać i zajmować wielu godzin, jeśli zaopatrzysz się w automatyczną myjkę zasilaną bateriami albo z akumulatorem. Myjka powinna posiadać długą teleskopową rączkę, która pozwoli łatwo dosięgnąć i umyć nawet wysokie okna i trudno dostępną glazurę, np. pod sufitem. To urządzenie bezprzewodowe, lekkie, które dzięki gumowej końcówce nie pozostawi na szybach żadnych smug.
 

Ręczna parownica

Parownica działa na tej samej zasadzie co mop parowy, tyle że jest mniejsza, poręczna i można jej używać do czyszczenia mniejszych powierzchni, np. kuchenki, okapu albo kabiny prysznicowej. Im większa moc parownicy, tym trudniejsze zabrudzenia usunie, także te zapieczone, w szczelinach i narożnikach. Niektóre parownice są wyposażone w nakładkę do dywanów. 

Odkurzacz z funkcją prania

Niezależnie od regularnego odkurzania warto raz na jakiś czas wyprać dywan czy wykładzinę, i to na całej długości włosia. Odkurzacz z funkcją prania jest wyposażony w dwa zbiorniki: do jednego nalewa się czystą wodę z rozcieńczonym płynem piorącym, a do drugiego trafia brudna woda odessana z pranej powierzchni. 


Zobacz też:
Oceń artykuł

Ocena 6 na 2 głosy

Zobacz także

Popularne tematy