Mama usypia dziecko
fot. materiały prasowe

Mamy radzą mamom - jak utulić dziecko do snu, gdy obudzi się w nocy?

Mamy zdradziły nam swoje sprawdzone sposoby na utulenie malucha do snu, gdy obudzi się w nocy. Prezentujemy 5 najlepszych - poznaj je wszystkie!
Mama usypia dziecko
fot. materiały prasowe
Każda z nas, mam, wie, jak trudno utulić malucha, gdy przebudzi się w nocy. Są na to jednak sprawdzone sposoby: noszenie na rękach, śpiewanie kołysanki, trzymanie za rączkę i głaskanie po policzku... Nasze użytkowniczki zgodziły się zdradzić nam swoje najlepsze sposoby i wzięły udział w naszej sondzie. Dziękujemy Wam! Choć wybór nie był łatwy, udało nam się wybrać 5 najciekawszych sposobów. Oto one:

5 sposobów mam na utulenie do snu malucha, który obudził się w nocy

  1. Kładę się obok małego rozbudzonego człowieka. Przykrywam, przytulam i przeczesuję palcami włosy. A na dodatek szumię :) Cichutko szeleszczę powietrzem przez usta prosto w małe ucho. I...? Już śpią :) (Katarzyna Ś. z Warszawy)
  2. [...] Polecam wszystkim mamom na pierwsze miesiące kołyskę elektryczną na płozach [...] ,można ja łatwo przemieszczać, kołysać i te wibracje, i piosenki są wspaniałe na późniejsze miesiące. Myślę, że dzięki niej mój syn nauczył się sam zasypać i do tej pory nie ma problemu [...]. (Anna S. z Lublina)
  3. Przytulam maluszka, kołyszę go lekko, mówię mu do ucha ciiiiiii... i klepię w pupę delikatnie :D Działa cuda :) Mój maluszek bardzo to lubi. (Renata W. z Kamieńca)
  4. Moja córka budzi się w nocy tylko, gdy śni jej się coś złego (a jest to dosyć często). Wtedy, zanim otworzy oczy, jest brana na ręce. Nie kołysana, ale przytulana do piersi czy to przeze mnie czy przez męża. Do uszka po cichu: csiiiiii i uśpiona układana jest w łóżeczku :) (Sylwia M. z Łodzi)
  5. Biorę je do swojego łóżka i przytulam. Momentalnie zasypia i odkładam z powrotem do łóżeczka. Drugi sposób: trzymam za rączkę w jego łóżeczku i głaszcze po główce. (Ewelina G. ze Zgierza)
Który z nich wypróbujecie najpierw?

Sucha pupa = spokojny sen dziecka

Jedną z przyczyn budzenia się w nocy może być mokra pieluszka, dlatego warto wybrać taki model, który zapewni maluchowi spokojny sen aż do rana. Pieluszki Pampers Active Baby-Dry zapewnią suchość twojemu dziecku aż do 12 godzin. W czym tkwi sekret pieluszek Pampers? Przede wszystkim w innowacyjnej technologii zastosowanej w ich projektowaniu i produkcji. W każdej pieluszce Pampers Active Baby-Dry znajdziesz:
  • chłonne kanaliki, które pozwalają równomiernie rozprowadzać wilgoć w pieluszce
  • mikroperełki znajdujące sie w kanalikach, które wchłaniają wilgoć i zatrzymują ją do 12 godzin
  • warstwę Fast Dry, która rozprowadza wilgoć i utrzymuje ją z dala od skóry dziecka
  • miękką górną powłoczkę, dzięki której będziesz miała  pewność, że na skórze maluszka nie pojawią się podrażnienia
  • elastyczne boczki, dzięki którym pieluszka dopasowuje się do ciała dziecka, co zapobiega przeciekaniu. 
Oceń artykuł

Ocena 4 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy