GRY
 
 

Co zrobić z rozstępami po ciąży? - radzi dr Krzysztof Gojdź

Jak zadbać o swoje ciało po ciąży i czy w ogóle można poradzić sobie z rozstępami? Na te i inne pytania znajdziesz odpowiedź w książce "Zatrzymać czas" Krzysztofa Gojdzia.

zatrzymać czas
fot. materiały prasowe
Patrzysz na swoje ciało po porodzie i myślisz, że wiele chciałabyś poprawić, ale nie wiesz jak i czy w ogóle da się coś zrobić z cellulitem, rozstępami i bliznami po cesarce? Polecamy książkę "Zatrzymać czas", w której znany lekarz medycyny estetycznej dr Krzysztof Gojdź odpowie na wszystkie wasze pytania dotyczące urody i dbania o swoje ciało (również po ciąży). Poniżej znajdziecie fragment rozdziału "Ciąża" z książki "Zatrzymać czas" doktora Krzysztofa Gojdzia. Książkę możecie zamówić na HitSalonik.pl, a jeśli do 15 grudnia zapiszecie się na newsletter Babyonline.pl, otrzymacie na nią aż 30% rabatu!

CIĄŻA (fragment rozdziału "Ciąża" z książki "Zatrzymać czas" dr Krzysztofa Gojdzia)


– To nie choroba. Można ćwiczyć, zdrowo się odżywiać i dbać o ciało. Jak już brzuch rośnie, to warto go kilka razy dziennie smarować oliwą. Są też różne superpreparaty. Czasem jednak naturalna oliwka wystarcza, by zapobiec rozstępom. Pokaż brzuch! Jak na matkę dwóch dziewczynek to super! Żadnego rozstępu. 

– Mam dobre antyrozstępowe geny. Ale też smarowałam, natłuszczałam. 

– No właśnie. Bez natłuszczania skóra się rozciąga, często nie wytrzymuje i pęka. W ostatnich trzech miesiącach ciąży najbardziej. Nie tylko brzuch się zmienia w ciąży, skóra również. Na twarzy, na całym ciele. Zdarza się, że przestają rosnąć włosy na nogach, pod pachami, w okolicy intymnej. Albo rosną bardzo szybko. Zdarza się, że cera jest jędrna, gładka, lśniąca, młoda, a bywa, że szara i jakby kilka lat starsza. Nie ma reguł. Ciąża to szaleństwo hormonów. Kobietom w ciąży zawsze odmawiam zabiegów z zakresu medycyny estetycznej. Nie ma wprawdzie badań mówiących, że mezoterapia, kwas hialuronowy, osocze bogatopłytkowe źle wpłyną na ciążę, na dziecko, na kobietę, ale lepiej nie ryzykować. Lepiej zacząć działać, kiedy potomstwo jest już na świecie. Poza tym wtedy można bardziej obiektywnie ocenić sytuację. Spójrz na moje pacjentki. Na Małgosię Kożuchowską, na Anię Wendzikowską. To są przecież dziewczyny, które niedawno urodziły dzieci. Małgosia wygląda świetnie. Pracuje ciężko, ale potrafi znaleźć czas i zadbać zabiegami pielęgnacyjnymi o skórę twarzy i ciała. Systematycznie ćwiczy i dba o to, aby zdrowo jeść. Słyszę często, że żeby wyglądać, trzeba mieć dużo pieniędzy. Na trenera, na zabiegi, na jedzenie, nianie. Otóż nie trzeba. Wystarczy samozaparcie i systematyka w codzienności. [...]
 
Redakcja poleca: Dlaczego nasza redakcja angażuje się w Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy?
Nie tylko wrzucamy pieniądze do puszek, ale same z tymi puszkami chodzimy. Czasem my, a czasem nasze dzieci. Poznaj powody, dla których redakcja mamotoja.pl wspiera WOŚP.
Doładuj
Przeładuj