szczęśliwa para
fot. Fotolia

Precz z rutyną w związku! 10 sposobów, które działają od razu

Szukasz sposobu, żeby znowu poczuć się bliżej partnera? Brakuje ci oderwania od rzeczywistości, nieco flirtu i zaskoczeń? Wypróbuj te sposoby na to, by odczarować wasz związek i przełamać rutynę.
Karolina Stępniewska
szczęśliwa para
fot. Fotolia
W razie poważnych problemów zawsze można pójść na terapię par, ale co jeśli właściwie nic się nie dzieje, wszystko jest niby w porządku, tylko jakoś tak zwyczajnie, przewidywalnie i bez najmniejszych nawet motyli w brzuchu? Są na to sposoby! Na dodatek łatwe i szybkie, czyli takie, jakie lubimy najbardziej!

1. Sięgnij po telefon

Wyślij mu SMS. Ale nie taki, w którym przypominasz, że ma kupić mleko po pracy, tylko taki, który sprawi, że się zarumieni. Jasne, możesz wysłać mu MMS z seksownym selfie, ale tak naprawdę wystarczy – a być może nawet bardziej go zaskoczy - jeśli wyślesz mu po prostu kilka miłych słów. To może przyjemnie przełamać dzień. Terapeuci par zauważają, że niektórzy z nas mają zwyczaj sięgania po telefon, kiedy są źli, bo wolą napisać SMS niż powiedzieć wprost coś, co ich gryzie, a to stwarza niepotrzebny dystans. Lepiej używać telefonu do wysyłania miłych wiadomości!
Redakcja poleca: Osłabienie więzi emocjonalnych między partnerami zawsze odbije się w ich sypialni - mówi seksuolog [WIDEO]
Kobieta po porodzie potrzebuje wsparcia od partnera, aby powróciła między nimi bliskość seksualna -– mówi seksuolog dr Sylwia Jędrzejewska. Zobacz film, w którym seksuolog radzi, jak po urodzeniu dziecka nie dopuścić do oddalenia się w związku, co może nawet doprowadzić do jego rozpadu.

2. Przywołaj wspomnienie czegoś zabawnego

Przypomnij ukochanemu o czymś naprawdę fajnym, co razem przeżyliście. Zapytaj, czy pamięta, jak staliście w bramie i każde z was zastanawiało się, czy to dobry moment, żeby się w końcu pocałować albo zaskocz go wspominając, jak się potknęłaś na jego widok po długiej przerwie w kontaktach. Cokolwiek, co dla was było ważne i naprawdę fajne (tak, ten moment, kiedy piliście mojito w plażowym barze też się liczy!). Istnieją nawet badania, które dowodzą, że pary wspominające momenty, w których bardzo się z czegoś śmiały, są szczęśliwsze od tych, które wspominają po prostu przyjemne, ale niekoniecznie zabawne, chwile. 

3. Weźcie razem prysznic...

... albo kąpiel. Zamiast traktować łazienkę jako pomieszczenie do zwyczajnych rutynowych zabiegów pielęgnacyjnych, weźcie razem prysznic albo wskoczcie do wanny, kiedy dziecko już zaśnie. Taka kąpiel to świetna okazja, żeby razem przebywać, porozmawiać lub być blisko siebie. Żadnych telefonów, komputerów i telewizorów, które mogłyby was od siebie odciągać. 

4. Zaplanujcie wakacje

Zbliża się lato, zaplanujcie urlop. Co bardziej przełamuje codzienność niż plany wakacyjnego odpoczynku? Człowiek od razu czuje się odmieniony! Zamiast całego urlopu możecie też pomyśleć o weekendowym wypadzie. Szukanie fajnych miejsc i atrakcji to dobry sposób na spędzenie wieczoru inaczej niż zwykle. 

5. Idźcie się kochać!

Dzieci śpią? Zamiast odpalać komputery albo oglądać kolejny odcinek serialu, idźcie do sypialni. Tak, już teraz! Nie czekajcie na moment, kiedy po prostu znajdziecie się w łóżku, bo akurat położyliście się spać. A skoro już o tym mowa, starajcie się chodzić spać razem! Nawet jeśli jedno z was jest sową, może chociaż kłaść się i poczekać aż to drugie zaśnie – ten moment to często jedyna chwila w ciągu dnia, kiedy możecie być razem, bez żadnych przerywników. I wysypiajcie się – naukowcy z Berkley odkryli, że pary, które się nie wysypiają, często kłócą się po źle przespanej nocy! 

6. Posłuchajcie swojej piosenki

Macie taką? Na pewno, wszyscy je mamy. Kiedy ostatni raz jej słuchaliście? A kiedy do niej tańczyliście? To może dziś? I to zaraz po pracy?!

7. Obejrzyjcie stare zdjęcia

Te z początku waszej znajomości, te z pierwszych chwil z dzieckiem, te ze ślubu albo z pierwszych wspólnych wakacji. Nostalgicznie, prawda? Można odnaleźć w sobie ślady tych emocji, które wtedy odczuwaliście. To takie cenne!

8. Idźcie na spacer

Zwykły spacer, który nie prowadzi do określonego celu (warzywniak, bank, drogeria) to naprawdę wspaniały sposób na to, żeby ze sobą przebywać i być blisko. Telefony mogą zostać w domu, świat się nie zawali. Badania dowiodły, że jest związek pomiędzy zbyt częstym używaniem telefonu i korzystaniem z mediów społecznościowych a poczuciem szczęścia w małżeństwie. Negatywny, rzecz jasna.

9. Opowiedzcie sobie historie, których jeszcze nie znacie

Znacie się jak łyse konie? Pewnie tak, ale postawcie sobie wyzwanie: każde z was musi opowiedzieć jakąś historię, której wcześniej nie opowiadał. Fajne, prawda? I pewnie niełatwe... Poza tym warto przełamać wzorzec waszych codziennych rozmów. Zapytajcie o coś nowego, porozmawiajcie o czymś, o czym zwykle nie rozprawiacie.

10. Zróbcie sobie masaż

Olejek, aromatyczne świece i do dzieła! Nawet jeśli nie jesteście wprawnymi masażystami, taka sesja przyjemnego dotyku i zapachów podziała na was odprężająco. To ważne, aby trochę się nawzajem porozpieszczać! Jeśli zamieni się to w zabawę i śmiech, zamiast zmysłową grę wstępną, też dobrze – z badań zleconych przez Hewlett Packard wynika, że widok uśmiechu na twarzy ukochanej/-ego stymuluje mózg i serce bardziej niż jedzenie czekolady, uprawianie seksu i otrzymanie niespodziewanych pieniędzy!

Zobacz też:
Oceń artykuł

Ocena 4 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy