Jak widzą świat dzieci z autyzmem
fot. YouTube/The National Autistic Society

„Nie jestem niegrzeczny. Mam autyzm” - wzruszające wyznanie chorego chłopca

„Nie jestem niegrzeczny. Mam autyzm” to hasło kampanii uświadamiającej, jak czują się dzieci z autyzmem. Zobacz, jak wygląda świat oczami dziecka chorującego na autyzm.
Hanna Szczesiak
Jak widzą świat dzieci z autyzmem
fot. YouTube/The National Autistic Society
Dzieci z autyzmem mają problemy z werbalną i niewerbalną komunikacją, nie mogą znaleźć swojego miejsca w społeczeństwie. Jak wygląda świat widziany ich oczami?

Trudne dziecko?

Chłopiec wchodzi z mamą do centrum handlowego, ma autyzm. W filmie promującym kampanię „Nie jestem niegrzeczny. Mam autyzm” widzimy świat z perspektywy chorego chłopca. Dociera do niego o wiele więcej bodźców – słyszy odbijające się od posadzki monety i szelest balonów, lampa błyskowa aparatu jest intensywniejsza, zapach perfum jest bardziej wyrazisty. Otoczenie działa stresująco, chłopiec zaczyna czuć złość, strach, panikę. Zaczyna uciekać i wyrywać się mamie. Zobacz film:Kampania brytyjskiego stowarzyszenia na rzecz osób z autyzmem pokazuje, dlaczego chore dzieci mogą czasem zachowywać się „dziwnie”. Ich świat wygląda inaczej, a ludzie często nie rozumieją ich choroby i pochopnie je oceniają, nazywając je „niegrzecznymi” i „trudnymi”.

W ciągu kilku dni film zdobył ponad 1,5 miliona wyświetleń! Napisz w komentarzu, co myślisz o tej kampanii.

Polecamy: Czy szczepienia wywołują autyzm
Redakcja poleca: Grzeczne dzieci 1 - Kampania GADKI Fundacji Dzieci Niczyje
Wystartowała kampania edukacyjna GADKI przeciw wykorzystywaniu seksualnemu dzieci. Zobacz pierwszy z pięciu filmów promujących tę kampanię.
Oceń artykuł

Ocena 5 na 8 głosy

Zobacz także

Popularne tematy