Co czuje matka trojaczków na widok swojego pociążowego ciała?
fot. Desiree Fortin via The Huffington Post

Jak pokochać swoje ciało po ciąży? Posłuchaj rady tej mamy!

Dlaczego warto kochać swoje pociążowe ciało? Ta mama zna powód i dzieli się nim z innymi. Zgadzasz się z nią?
Hanna Szczesiak
Co czuje matka trojaczków na widok swojego pociążowego ciała?
fot. Desiree Fortin via The Huffington Post
Desiree Fortin dzięki zapłodnieniu in vitro urodziła trojaczki. Na swoim blogu opisuje codzienne życie z trojaczkami – wszystkie radości, smutki i niespodzianki. W swoim ostatnim wpisie Desiree szczerze opowiedziała, co myśli, kiedy patrzy na siebie w lustrze i dlaczego wszystkie mamy powinny spojrzeć na siebie nieco łaskawiej... Przeczytajcie, co napisała:

"Wielbiąc blizny"

"Nie tak dawno, co najmniej dwa razy w tygodniu gratulowano mi na widok mojego ciążowego brzuszka. Już nie jestem w ciąży, jednak po porodzie zostało mi trochę ciałka. Mimo to zawsze czułam się niesamowicie i po urodzeniu trojaczków byłam dumna z mojego ciała, z tego, co przeszłam, ze wszystkich blizn, które opowiadają moją historię. [...] Poza tym ciążowym brzuszkiem, kiedy patrzę w lustro, widzę o wiele więcej piękna, niż kiedyś. Te wszystkie ślady zostaną ze mną na zawsze i mają o wiele większe znaczenie, niż myślałam, że będą miały. Chociaż mam trochę dodatkowego ciała i mnóstwo rozstępów, pragnęłam właśnie takich ran. [...] One są dowodem mojej siły i odwagi, bólu, straty, radości, blasku. Są naturalnym pięknem, bo reprezentują moje cuda.

Każda mała zmarszczka, każda blizna, obwisła skóra, która wypływa z jeansów, wszystko to pokazuje, jak wspaniały jest Bóg w sytuacjach bez wyjścia. Kiedy perinatolożka zobaczyła mnie po raz pierwszy, powiedziała mi, że prawdopodobnie nie donoszę tej ciąży. Byłam zbyt chuda, za niska, to była moja pierwsza ciąża i miałam nie urodzić trojaczków. Moje blizny udowadniają, że się myliła. Nie tylko urodziłam je dzień po terminie, ale każde z nich ważyło prawie 2,5 kg! Dokonało tego moje ciało! Bóg tego dokonał! Kiedy patrzę na te wszystkie blizny, przypominam sobie tę niezwykłą miłość, której doświadczam dzięki narodzinom moich trzech cudów. Te blizny reprezentują życie. [...]

Mam nadzieję, że poczujesz inspirację, pokochasz i będziesz wielbić swoje pociążowe ciało, bo za tymi zmarszczkami i ranami kryje się piękna historia i kobieta, która dzięki swojej sile wydała nowe życie na świat" – napisała Desiree na swoim blogu.

Czy wasze ciała zmieniły się po ciąży? Akceptujecie je czy wolałybyście, żeby wyglądały inaczej?

Czytaj także: Takiego zdjęcia po porodzie nie pokazała żadna kobieta!
 

Źródło: huffingtonpost.com
Redakcja poleca: Dlaczego warto iść na masaż ciała po urodzeniu dziecka? (film)
Czas połogu to idealny moment, aby zacząć swoją pracę z ciałem – uważa Arkadiusz Miziołek, masażysta z salonu Terra Spa.
Oceń artykuł

Ocena 6 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy