Ameet

Jak wspierać rozwój czterolatka?

Każdy przedszkolak, zanim rozpocznie naukę w szkole, powinien nabyć pewne kluczowe umiejętności. Jak wpierać rozwój czterolatków, żeby im w tym pomóc?
Ameet
Podstawową formą aktywności dziecka w wieku czterech lat jest zabawa. Na tym etapie warto angażować przedszkolaka w takie zajęcia, żeby podczas zabawy  zdobywał i doskonalił nowe umiejętności. Pomocne w tym będą książki edukacyjne. Jedną z propozycji jest seria Disney Uczy, atrakcyjna dla dziecka dzięki temu, że w nauce towarzyszyć mu będą ulubione postacie z ekranu. Program został opracowany przy udziale ekspertów metodyki nauczania, dlatego stanowi doskonałe uzupełnienie edukacji przedszkolnej i wczesnoszkolnej. Zadania i ćwiczenia są przygotowane w taki sposób, żeby zapewnić dziecku możliwość stopniowego rozwijania najważniejszych umiejętności, m.in. sprawności manualnej, spostrzegawczości, logicznego myślenia, koordynacji wzrokowo-ruchowej i kreatywności. Dodatkowo podczas rozwiązywania różnorodnych ćwiczeń i zadań dzieci poznają litery i cyfry, przygotują się do nauki pisania i liczenia oraz wzbogacą słownictwo.

W ramach programu ukazały się serie dedykowane czterolatkom: Rozwiązuję Sama/Rozwiązuję Sam oraz Zadania do Zmazywania.

„Rozwiązuję Sama/Rozwiązuję Sam” to seria książek, które pomogą 4-latkom rozwijać kluczowe dla wieku przedszkolnego umiejętności. Uczą koncentracji i logicznego myślenia oraz pomagają ćwiczyć sprawność manualną i spostrzegawczość. Zadania w książkach są idealnie dostosowane do wieku, a sposób ich rozwiązania na tyle intuicyjny, że dziecko może samodzielnie pracować z książką. W każdej książce czterolatek znajdzie naklejki-nagrody, co stanowi dodatkową motywację.

Kolejna propozycja, która pomoże dzieciom ćwiczyć motorykę małą, to książki z serii Zadania do Zmazywania. W nich dziecko podczas doskonałej zabawy ma okazję zmierzyć się z odpowiednimi dla jego wieku różnorodnymi zadaniami edukacyjnymi. Ścieralne strony oraz dołączony do książki mazak sprawiają, że ulubione zadania można rozwiązywać wielokrotnie. Seria jest doskonałym narzędziem, dzięki któremu przedszkolak ćwiczy sprawność manualną i rozwija umiejętność koncentracji.

Twórcy obu serii w szczególny sposób zadbali o to, żeby poziom trudności zaproponowanych zadań był dostosowany do możliwości dzieci czteroletnich. Dzięki temu rodzic może obserwować działania i postępy małego ucznia, ale nie musi w nich przez cały czas uczestniczyć. Dla dziecka jest to dodatkowa okazja to wypracowania samodzielności i radzenia sobie z nowymi wyzwaniami, co jest niezwykle ważną umiejętnością i jednocześnie daje dziecku bardzo dużo satysfakcji.
 
Więcej na: www.ameet.pl

Książki ukazały się nakładem wydawnictwa Ameet w ramach programu edukacyjnego Disney Uczy.
 
Redakcja poleca: Chcesz, by dziecko ładnie pisało? Kup mu pióro
Nauka pisania to sama przyjemność. Jeśli oprócz kredek, ołówków i długopisu podarujesz swojemu przedszkolakowi pióro wieczne, będzie prawdziwym mistrzem kaligrafii.
Oceń artykuł

Ocena 5 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy