Marko - fotelik
fot. materiały prasowe

Fotelik najlepszy na 100%!

Tym z Was, którzy szukają najlepszego, najbardziej funkcjonalnego i najbezpieczniejszego fotelika samochodowego dla swojego dziecka, nasi testerzy polecają foteliki marki BeSafe. Co tak bardzo spodobało się w nich rodzicom?
Marko - fotelik
fot. materiały prasowe
Bezpieczeństwo Twojego dziecka w czasie podróży zależy od wielu czynników, m.in. tego, czy poruszasz się zgodnie z przepisami ruchu drogowego, funkcji, w które jest wyposażone Twoje auto, a także dobrego fotelika samochodowego. No właśnie, jak spośród tak szerokiej oferty różnych producentów wybrać model, w którym nasze dziecko będzie bezpieczne? Aby ułatwić Wam podjęcie decyzji, nasi użytkownicy przetestowali 2 modele fotelików marki BeSafe – iZi Go Modular i-Size, przeznaczony dla dzieci o wzroście 40–75 cm oraz wadze do 13 kg, oraz iZi Modular i-Size, przeznaczony dla dzieci o wzroście 61–105 cm i wadze do 18 kg. Przez kilka tygodni foteliki były rzetelnie sprawdzane przez rodziców i ich pociechy. Jak przeszły tę trudną próbę?

BeSafe, czyli 100% bezpieczeństwa

Główną funkcją fotelika samochodowego jest zapewnienie dziecku bezpieczeństwa. Foteliki marki BeSafe wzorowo wypadły w licznych testach, takich jak niemieckie ADAC, Stiftung Warentest, szwedzki Test Plus czy ECE R 44 04 – europejski standard homologacji. Poddawane są także ekstremalnym testom w celu upewnienia się, że dzieci mają najlepszą możliwą ochronę w razie kolizji na drodze. A jak foteliki przeszły najtrudniejszy z testów, czyli użytkowanie ich przez rodziców i ich pociechy? Wszyscy testerzy przyznają, że dzięki homologacji według najnowszych standardów Unii Europejskiej mają pewność, że dziecko jest bezpieczne w każdej podróży. Elementem zapewniającym bezpieczeństwo są też pasy, które wypadły równie dobrze w oczach naszych rodziców. Przyznają oni, że 5-punktowe pasy dobrze przytrzymują ciało dziecka, a jednocześnie łatwo się regulują, są wygodne i nie krępują ruchów. Część rodziców przekonała się także co do tego, że przewożenie dziecka tyłem do kierunku jazdy jest o wiele bezpieczniejsze. Ponad 36% testerów deklaruje, że dzięki fotelikom iZi Modular i-Size właśnie w ten sposób przewozili swoją pociechę. 

Komfortowa podróż

Nie mniej ważną cecha fotelika jest jego komfort. Dziecko będzie przecież w nim spędzać nawet kilka godzin podczas dłuższej podróży np. na wakacje czy weekend za miastem. Istotne jest także to, by fotelik był wygodny również dla nas, rodziców – przecież to my będziemy go montować w samochodzie czy przenosić, dobrze więc jeśli będzie to można zrobić, wkładając w to minimum wysiłku. Również z tego zadania foteliki BeSafe wywiązały się w 100% perfekcyjnie. Wszyscy rodzice przyznają, że ich pociechom w podróży było wygodnie i że fotelik montuje się bardzo szybko i bezproblemowo. Jest to możliwe dzięki bazie ISOfix, na której można zamontować fotelik zarówno dla młodszych, jak i starszych dzieci. Baza posiada wskaźniki informujące o prawidłowej instalacji oraz solidną nogę podpierającą pasującą do wszystkich samochodów, dlatego testerzy zawsze mieli pewność, że fotelik jest prawidłowo zamontowany, a tym samym – bezpieczny. Według naszych testerów dodatkowym atutem fotelików BeSafe jest osłonka przeciwsłoneczna, wyposażona w wentylację oraz ochronę przed promieniami UV (UPF 50+) oraz zdejmowana tapicerka, którą można łatwo wyprać u usunąć z niej ślady podróżniczych przygód. Nic więc dziwnego, że wszyscy rodzice polecają foteliki BeSafe i wyrażają się o nich w samych superlatywach.

Rodzice o fotelikach marki BeSafe:

  • Zdecydowanie polecam innym rodzicom ten fotelik. Posłuży on zarówno noworodkom, jak i dzieciom do wagi 13 kg, co jest wielkim atutem. Kilka rodzajów zagłówków, do tego ściągana tapicerka, piękny turkusowy kolor, to jego dodatkowe zalety. Jednak tym, co mnie najbardziej interesuje, jest bezpieczeństwo mojego dziecka. I ten fotelik zdał egzamin celująco!
  • Jako matka, która podczas podróżowania z dzieckiem dba o jego bezpieczeństwo, z czystym sumieniem polecam ten fotelik. Jest na tyle bezpieczny, że podczas prowadzenia samochodu mam pewność, że mojemu dziecku nic nie grozi. Fotelik jest ponadto wytrzymały, łatwy w utrzymaniu w czystości, funkcjonalny... po prostu idealny!
  • Fotelik jest bardzo prosty i wygodny w montażu. Jest świetnie jest wyprofilowany i ergonomiczny, a noworodek ma w nim sporo miejsca. Główka jest dobrze ustabilizowana, synek leży w nim jak w kołysce. Zero marudzenia – po moim dziecku widzę że ten fotelik go „nie męczy”, a maluch nareszcie odczuwa komfort w trakcie podróży. 
  • Nie wyobrażam sobie bezpieczniejszego i zarazem tak wygodnego fotelika dla mojego dziecka. Jest rewelacyjny!
  • Fotelik jest ładny, wygodny i co najważniejsze – bezpieczny. Bez wahania poleciłabym go wszystkim rodzicom.
Oceń artykuł

Ocena 5 na 3 głosy

Zobacz także

Popularne tematy