fot. Edipresse

Jak wybrać dobrą butelkę

Jest wiele rodzajów butelek. Zastanawiasz się, jaką kupić? Najpierw poznaj ich cechy.
fot. Edipresse
Szklana.
Łatwo utrzymać ją w czystości, nie zarysowuje się i nie pęka, gdy nalejesz do niej wrzątku. Niestety, jest ciężka i łatwo ją stłuc. Raczej nadaje się tylko wtedy, gdy to ty podajesz maluszkowi butelkę. Kiedy zacznie z niej pić sam, lepsza będzie butelka plastikowa.

Plastikowa.
Jest lekka, niestety szybko niszczy się i zabarwia od mleka, herbatki czy soku. Musisz ją dokładnie myć (w zarysowaniach gromadzą się resztki jedzenia) i często zmieniać (co 2–3 miesiące). Przed zakupem sprawdź jej jakość: nie powinna się uginać przy ucisku.

Antykolkowa.
Warto ją kupić, jeśli dziecko szybko pije mleczko, a przy tym łyka dużo powietrza i potem często boli je brzuszek. Specjalny sposób wykonania tego typu butelek ma powodować, że dziecko nie łyka tak dużej ilości powietrza.

Samosterylizująca.
Na przykład butelka samosterylizująca Lovi, która posiada kapsel umożliwiający szybką sterylizację w kuchence mikrofalowej. Butelka ta wyposażona jest w dynamiczny smoczek Lovi, dzięki czemu uczy dziecko aktywnej pracy podczas ssania.

tm_dopisek.gif


Redakcja poleca: Jak przygotować dziecko do pójścia do przedszkola? [WIDEO]
Aby dobrze przygotować dziecko do pójścia do przedszkola, należy umożliwić mu wcześniejszy kontakt z innymi dziećmi oraz pozwolić na poznanie przedszkola, do którego będzie uczęszczało. Warto również czytać książki o przedszkolu dla dzieci, a także – o czym często rodzice zapominają – zadbać o swoje pozytywne nastawienie, to też ma duże znaczenie!
Oceń artykuł

Ocena 5 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy