Jak wybrać dobrą zabawkę? [LIVECZAT]

Jak wybrać dobrą zabawkę? Która będzie bezpieczna? Na co zwrócić uwagę przy zakupie? Na wszystkie pytania odpowiadają ekspertki Magda Kordaszewska (influencerka, youtuberka, terapeutka integracji sensorycznej i autorka serwisu zabawkowicz.pl) i Roksandra Kłobuch (opiekunka marek K’s Kids oraz Tiny Love).
W ramach kolejnego liveczatu na fb MamoToJa poruszony został temat zabawek edukacyjnych.

Jaka jest rola zabawek edukacyjnych

Dzieci do prawidłowego rozwoju potrzebują, jak podkreśla Roksandra Kłobuch, nie tylko odpowiedniego odżywiania, ale i zabawek. Jak tłumaczy ekspertka: „zachęcających dziecko do rozwijania zdolności poznawczych, zmysłów, ale także sfery emocjonalnej”.
„Każdy by chciał, żeby jego dziecko było najmądrzejsze i najlepiej się rozwijało. I to na nas na rodzicach ciąży ten pierwszy ciężar odpowiedzialności za rozwój dziecka – tłumaczy Magda Kordaszewska – Możemy mu dostarczyć tak wiele ciekawych bodźców, które pomogą mu pracować nad mięśniami wzroku, słuchu, węchu czy równowagi. Maluszek uczy się wszystkiego.”

Edukacyjna, czyli jaka?

Jak podkreśla Roksandra Kłobuch zabawka musi być dobrana odpowiednio do wieku dziecka oraz poziomu jego rozwoju. Ekspertka odwołała się do tzw. trójkąta umiejętności: „łączy od w sobie trzy najważniejsze obszary rozwojowe. Fizyczny, czyli obszar w którym rozwijamy zmysły, motorykę małą i dużą. Psychiczny, w którym rozwijamy między innymi kreatywność i umiejętności logicznego myślenia. I wreszcie obszar społeczny, w którym rozwijamy emocje, komunikację i poczucie własnej wartości”.


Artykuł powstał z udziałem Marko

Zobacz także

Popularne tematy