Foteliki Q-Retraktor fix, fotelik samochodowy
fot. materiały prasowe Miko

Fotelik samochodowy - niezbędny w wyprawce malucha

Coraz cieplejsze dni zachęcają do dłuższych wycieczek i wypadów za miasto. Należy jednak pamiętać, by maluch podczas każdej podróży był bezpieczny. Dlatego zanim wsiądziecie do samochodu, wybierzcie odpowiedni fotelik.
Foteliki Q-Retraktor fix, fotelik samochodowy
fot. materiały prasowe Miko

Maluch powinien być bezpieczny w samochodzie nie tylko wtedy, gdy wybieracie się w dłuższą podróż, lecz także wtedy, gdy pokonujecie krótkie dystanse, np. jadąc na zakupy lub chociażby wracając z noworodkiem ze szpitala. Takie bezpieczeństwo zapewni dziecku fotelik samochodowy, ale tylko ten dobrej jakości. Często kupujemy foteliki w dyskontach lub w sklepach z artykułami dla dzieci, pod wpływem impulsu czy z nagłej potrzeby. Czasem zdarza się, że kupujemy fotelik bez obecności dziecka. Nie zawsze też wiemy, jakimi kryteriami kierować się, wybierając fotelik samochodowy.

Jak wybrać fotelik samochodowy?

Bardzo ważne jest, aby fotelik samochodowy był dostosowany do wagi, wieku i wzrostu dziecka, dlatego na zakupy zabierz ze sobą dziecko. Maluch powinien „przymierzyć” fotelik tak jak buty. Warto także zwrócić uwagę, czy fotelik ma regulację zagłówka i pozycji oparcia – dziecko często zasypia w samochodzie, dobrze więc, by było mu wygodnie.
Zwróć także uwagę na mocowanie fotelika do samochodu. Fotelik powinien być zamontowany w sposób stabilny, nie powinien przesuwać się, ruszać przy gwałtownym hamowaniu, w przeciwnym razie nie będzie wystarczająco chronił dziecka. Ważna jest również regulacja pasów oraz dostosowanie napięcia do wielkości dziecka oraz jego ubioru.
Nieobowiązkową, ale za to bardzo praktyczną rzeczą jest zdejmowane poszycie fotelika, dzięki czemu będziesz mogła je uprać. Dopiero na końcu warto wziąć pod uwagę wygląd oraz kolor. Są to elementy istotne dla oka, jednak w testach ADAC nie są brane pod uwagę, ponieważ fotelik ma przede wszystkim pełnić funkcję ochraniającą, a nie estetyczną.

Foteliki Casualplay – wygoda i bezpieczeństwo

Wygodę oraz bezpieczeństwo zapewnią twojemu dziecku foteliki marki Casualplay.
Fotelik Q-Retraktor fix jest przeznaczony dla młodszych dzieci, ważących od 9 do 18 kg. Q-Retraktor fix jako jedyny na polskim rynku ma automatyczny system napisania pasów, który działa jak pasy samochodowe. Dostosowuje się do ciała dziecka oraz grubości jego ubioru, co jest szczególnie ważne zimą przy grubych kurtkach i kombinezonach. Pasy te w razie nagłego hamowania blokują zwijacz, a tym samym zmniejszają o 30% wskaźnik przemieszczenia głowy oraz redukują wskaźnik przyspieszenia klatki piersiowej o 25% w porównaniu z pasami regulowanymi ręcznie. Fotelik ma także 5-stopniową regulację zagłówka oraz 3-stopniową regulację odchylenia oparcia. Q-Retraktor fix można zamontować w samochodzie za pomocą nogi wspierającej Support lub górnego paska mocującego Top Tether.


Fotelik Protektor Fix jest przeznaczony dla dzieci starszych, ważących od 15 do 36 kg. Ergonomiczny, 6-stopniowy system regulacji zagłówka, oparcia oraz siedziska zapewnia komfortowe oparcie dla głowy dziecka nawet podczas snu. Jest bardzo prosty i wygodny w obsłudze – za pomocą jednego pokrętła można dostosować wszystkie ustawienia.

Oba foteliki otrzymały bardzo wysoką notę w testach ADAC (4 gwiazdki) oraz zostały bardzo dobrze ocenione w testach konsumenckich.

Więcej na: www.sklepmiko.pl
Oceń artykuł

Ocena 6 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy