Na co zwrócić uwagę kupując kombinezon dla niemowlaka? [WIDEO]

Jak ubierać niemowlaki na zimowy spacer? Czym się kierować w sklepie przy wyborze kombinezonu, butów i czapki dla dziecka? Zapytaliśmy eksperta marki Wed'ze, tatę 2-letniego Marcela.
Na co zwracać uwagę przy wyborze zimowego kombinezonu, jeśli chodzi o niemowlaki i małe dzieci, czy wystarczy, by ubranie dla dziecka było grube i po czym poznać, że będzie stanowiło dobrą ochronę przed zimnem - na te pytania odpowiada ekspert marki Decathlon, Dariusz Berger, tata dwuletniego Marcela.

Co musi mieć dobry kombinezon dla niemowlaka

Przede wszystkim zwróć uwagę na odpowiedni rozmiar, czyli nie kupuj idealnie dopasowanego kombinezonu, ale o rozmiar większy niż ubranka, jakie nosi dziecko. Uwaga: jeżeli będzie jednak za luźny, dziecku może być w nim za zimno! 

Najlepiej wybrać kombinezon jednoczęściowy, który rozpina się na całej długości – dzięki temu bardzo łatwo się go zakłada albo zdejmuje (nawet, gdy dziecko zaśnie na spacerze). 

Niemowlaki i ruchliwe maluchy potrzebują też ochrony dla szyi i brody, zatem zwróć uwagę, czy suwak ma osłonę i nie będzie kaleczył delikatnej skóry dziecka.

Przyda się też gumka przy nogawkach - u chodzącego malucha świetnie trzyma buciki razem z kombinezonem. Wilgoć, nawet podczas najdzikszych harców, nie dostanie do buta czy pod nogawkę. 

Jak wybierać zimową czapkę i buty dla dziecka?

Buty powinny przylegać do nóżki, aby śnieg ani deszcz nie dostawały do ich środka (lub przydadzą się gumki w nogawkach kombinezonu). Dobrze też, gdy mają odpowiedni protektor, uniemożliwiający dziecku poślizgnięcie.

Czapka powinna mieć wiązanie pod brodą - inaczej może się zsuwać i odsłaniać wrażliwe uszy dziecka. Dobrze, gdy ma dwie warstwy materiału, np. wełnę i polar, co skutecznie chroni głowę dziecka przed wiatrem.

Zobacz też: Jak ubrać dziecko na narty? [WIDEO]

 
Oceń artykuł

Ocena 5 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy