GRY
 
 

Jak wybrać łóżeczko turystyczne?

Chcesz kupić łóżeczko turystyczne na wyjazd z maluchem? Sprawdź, na co zwracać uwagę przy zakupie takiego łóżeczka.

Jak wybrać łóżeczko turystyczne
fot. Fotolia/MM

Wybierając się na wyjazd z niemowlakiem warto pomyśleć o zakupie łóżeczka turystycznego, w którym twój maluch będzie mógł spać spokojnie i bezpiecznie. Podpowiadamy, na co zwracać uwagę wybierając łóżeczko turystyczne.

Jaka powinna być waga i rozmiar łóżeczka turystycznego?

Waga i rozmiar po spakowaniu to dwa podstawowe parametry, decydujące o tym, czy uda nam się spakować łóżko do bagażnika samochodu lub walizki. Na szczęście wybór jest naprawdę duży, a wśród łóżeczek znajdą się takie, których waga nie przekracza 10 kg np. Britton Compact o wadze 9,5 kg (cena ok.147 zł). Warto zwrócić uwagę czy ma ono system szybkiego składania oraz torbę w zestawie, co zdecydowanie ułatwia jego transport.
Redakcja poleca: Wyprawka: sen noworodka – unboxing, recenzja mamy i taty
Jak wybrać łóżeczko dla noworodka? Poznaj dwa różne spojrzenia na produkty do snu noworodka najczęściej kupowane przy gromadzeniu wyprawki. Sprawdź, na co zwrócić uwagę wybierając łóżeczko czy uspokajające zabawki dla noworodka.

Jakie powinno być wyposażenie łóżeczka turystycznego?

Podróżując, często decydujemy się na produkty typu 2w1, właśnie po to, by zaoszczędzić miejsce i zmniejszyć wagę bagażu. Podobnie jest z łóżkiem turystycznym. Jeśli wybierzemy model z bokami z siatki i moskitierą, z pewnością będziemy mogli postawić je na dworze nie martwiąc się o atak komarów i innych insektów. Z kolei łóżeczka z zadaszeniem ochronią dziecko przed promieniami słońca.
Warto zwrócić uwagę, czy łóżeczko posiada kółka z hamulcami, dzięki czemu z łatwością przestawimy łóżeczko w inne miejsce, bez konieczności jego składania.
Płozy do bujania oraz wibracje w materacu pozwolą uspokoić lub uśpić dziecko, bez wyciągania go ze środka np. Graco Contour Electra Lake (cena ok. 551 zł). Co jeszcze można znaleźć w łóżeczku turystycznym? Przewijak, pozytywkę oraz kieszenie na drobne akcesoria i zabawki.

Bezpieczeństwo w łóżeczku turystycznym

Dobre łóżeczka turystyczne sprawdzonych marek nie posiadają wystających, czy twardych elementów, którymi można zrobić sobie krzywdę. Dzięki temu możemy od czasu do czasu spuścić pociechę z oczu. W przypadku większych dzieci, takie łóżko sprawdzi się w funkcji kojca, czyli bezpiecznego miejsca do zabawy. Jeśli nasza pociecha wyrosła już z łóżeczka turystycznego, a mimo to chcielibyśmy zabrać ze sobą produkt o podobnej funkcjonalności, można zabrać ze sobą specjalny kojec przeznaczony do zabawy i odpoczynku np. Caretero Quadra (cena ok. 181 zł).

Ile kosztuje łóżeczko turystyczne?

- Jeżeli zakup łóżeczka ma być tylko jednorazową inwestycją na wakacje, najlepiej wybrać prosty, ale bezpieczny model, bez dodatkowego wyposażenia lub kojec dla starszego dziecka. Oferta jest bardzo szeroka, spokojnie można znaleźć takie produkty, które nie obciążą zanadto domowego budżetu. – mówi Joanna Smułkowska ze sklepu internetowego Agito.pl. Podstawowy model można kupić już za nieco ponad 100 zł np. Kinderkraft  Jolly Brown Start (cena ok.125 zł). Co ciekawe, łóżeczka turystyczne sprawdzają się nie tylko w podróży. - Coraz częściej młodzi rodzice decydują się na taki zakup zamiast tradycyjnego łóżka. To dobre rozwiązanie dla tych, którzy nie mają wiele miejsca w swoim mieszkaniu – łóżko można szybko złożyć i cieszyć się dodatkowymi metrami przestrzeni. – dodaje. Wtedy warto poszukać modelu funkcjonalnego, który posłuży nam dłużej i będzie posiadać dodatkowe akcesoria np. Caretero Medio Safari (cena ok. 227 zł).

Zobacz także: Jakie łóżeczko turystyczne kupić? - FILM

Polecamy: TEST łóżeczek turystycznych

Ocena (21 ocen)

2.2
Doładuj
Przeładuj