niemowlę, butelka, picie, picie dla niemowlaka
fot. oksun70 - Fotolia.com

Jaki smoczek do butelki dla dziecka?

Jak wybrać dobry smoczek do karmienia dziecka? Kiedy uczyć picia z kubeczka?
niemowlę, butelka, picie, picie dla niemowlaka
fot. oksun70 - Fotolia.com

Moja córcia pije mleko dwa razy dziennie z butelki. Używa smoczka w rozmiarze 2. Już dawno powinna mieć ten z większą liczbą dziurek, ale gdy próbowałam ją do niego przyzwyczajać, to zaczynała się dławić, wypijała mleko w minutę, a potem zwracała... Jeśli będę ją dalej karmić takim smoczkiem karmić, to czy to może mieć wpływ na połykanie, gdy już będzie piła z kubeczka? Aleksandra

Dostosuj smoczek do możliwości dziecka

Odpowiada pediatra-neonatolog, Katarzyna Nowicka

Nie wiem, w jakim wieku jest Pani córeczka, ale nie wolno karmić dzieci smoczkami, z których mleko wręcz leje się do buzi. Ssanie to aktywne pobieranie mleka, a nie szybkie przełykanie tego, co wleci. Efektem źle dobranego smoczka są właśnie zachłyśnięcia i zwracanie migiem wypitego mleka.

Jeśli chodzi o lekcje samodzielnego picia z kubeczka, to trzeba je przeprowadzić dopiero wtedy, gdy maluch już pewnie siedzieć. Można zaczynać od kubeczków treningowych z miękkim ustnikiem lub od razu od kubeczków typu 360°, np. Lovi, z których pije się trochę jak ze szklanki.
Redakcja poleca: Piniata – jak ją zrobić? Instrukcja krok po kroku (film)
Piniata to coraz popularniejszy element dziecięcych przyjęć. Przedstawiamy prosty sposób, jak samodzielnie zrobić efektowną piniatę. Choć nie jest to skomplikowane, warto zabrać się do pracy z odpowiednim wyprzedzeniem, aby piniata zdążyła wyschnąć.
Oceń artykuł

Ocena 5 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy