Wybieramy szpital do porodu: co jest ważne? [WIDEO]

Nie wiesz, czym się kierować wybierając szpital do porodu – względami medycznymi czy opinią koleżanek? A może odwiedzisz porodówkę, by sprawdzić, jaka panuje tam atmosfera? Zobacz nasz film! Doświadczona położna, Bogumiła Gronkiewicz, podpowie ci, jak podjąć dobrą decyzję.

Zobacz inne z serii: Internetowa szkoła rodzenia Mamotoja.pl [WIDEO] (24)

Nie wiesz, gdzie rodzić, bo każda koleżanka poleca inny szpital, mama jeszcze inny, a lekarz prowadzący twoją ciążę – kolejny? Decyzja, którą porodówkę wybrać, nie jest łatwa. I dlatego przygotowaliśmy film, na który położna podpowiada, jakie względy wziąć pod uwagę. Czynniki medyczne i kwestie indywidualne.   

Po czym poznać dobrą porodówkę?


Poród to bardzo ważny moment w życiu każdej kobiety, dlatego miejsce, gdzie dziecko przyjdzie na świat, należy wybrać wyjątkowo starannie – mówi położna, Bogumiła Gronkiewicz. Powinno to być miejsce komfortowe, z dobrą atmosferą. Nie obowiązuje już rejonizacja. Warto pojeździć, odwiedzić różne oddziały położnicze, zobaczyć, jak wygląda porodówka i zapoznać się z personelem. Można też po prostu zdecydować się na poród w szpitalu, gdzie pracuje lekarz prowadzący naszą ciążę. 


Zobacz też: Torba do szpitala –co wziąć do porodu?

Nie każdy szpital dla wcześniaka 

Szpital położniczy może mieć jeden z 3 stopni referencyjności, czyli któryś poziom przygotowania do opieki nad mamami i dziećmi:  
Zobacz też: Czy to już poród? - film
Doładuj
Przeładuj