Chcesz wychować szczęśliwe dziecko? Jest 1 warunek! – mówi psycholog [WIDEO]

„Gdybym miała wymienić najogólniejszą podstawę szczęścia dziecka, jedną i jedyną, to byłoby to…” – mówi dr Aleksandra Piotrowska. No właśnie? Zgadniesz, co jest tym podstawowym warunkiem?
Podstawowym warunkiem szczęścia dziecka jest – tylko i aż – szczęście jego mamy i taty:

– Szczęśliwy rodzic, zadowolony ze swojego życia, ma największe szanse wychowania szczęśliwego dziecka – mówi dr Aleksandra Piotrowska, psycholożka i ekspertka kampanii społecznej „Wspieramy Was od 1. dnia”, organizowanej przez markę Emolium. 

Mam dziecko, więc jestem szczęśliwa? To mit! 

Warunek wymieniony przed dr Piotrowską może wydawać się oczywisty, jednak w rzeczywistości zupełnie taki nie jest.

Psychologowie i socjologowie obserwują, że współcześni rodzice po narodzinach dziecka, często rezygnują ze swoich pasji, sprowadzając się do jednej, jedynej życiowej roli: rodzica. Tymczasem posiadanie dziecka wcale nie musi być źródłem szczęścia:

– Próbuje się wmówić, szczególnie nam, kobietom, że sam fakt pojawienia się dziecka już powinien sprawiać, że od rana do nocy toniemy w tej przeogromnej szczęśliwości. No niestety życie rzadko kiedy jest zgodne z takimi mitami – mówi dr Piotrowska. – W pierwszym okresie po porodzie często niepokoje, obawy dominują nad naszymi uczuciami pozytywnymi. I nie mówię o przypadkach depresji poporodowej, ale o zwykłym rodzicielstwie. 
 
Kampania edukacyjna „Wspieramy Was od 1. dnia” powstała z inicjatywy marki Emolium i jest skierowana do młodych rodziców. Jej celem jest wsparcie młodych mam i ojców w pierwszych latach po narodzinach dziecka. Udział w kampanii biorą m.in. Małgorzata Socha, dr Agata Grabowska, Kamil Nowak z bloga BlogOjciec.pl i Joanna Jaskółka, autorka bloga Matkatylkojedna.pl.

Zobacz także: 
Małgorzata Socha: „Tak, bałam się, czy to drugie pokocham tak samo jak pierwsze”
Kamil Nowak z BlogOjciec: „Gdybym mógł dać jedną radę innym ojcom…” 
 
Doładuj
Przeładuj

Popularne tematy

To Cię zainteresuje

Narzędzia dla mam

Więcej

Rozwój przez zabawę

Aktywnie, ale bezpiecznie!