brzuch po porodzie

Tak wygląda brzuch po porodzie - mama dwójki dzieci ujawnia prawdę

Zdjęcia mogą wydawać się szokujące. Ale właśnie tak wygląda prawda o silnym kobiecym ciele, które wydaje na świat dziecko. I pora to zaakceptować!
Magdalena Drab
Szybki powrót do szczupłej figury po porodzie to mit! – twierdzi blogerka Julie Bhosale, która postanowiła publicznie pokazać, jak wygląda po drugiej ciąży. Na zdjęciach 24 godziny, 2 dni, tydzień i w końcu 14 tygodni po porodzie widać uśmiechniętą mamę z uroczym noworodkiem. W oczy rzucają się też rozstępy, cellulit i obwisła skóra na brzuchu. 

Polecamy: Dlaczego nie chudniesz po porodzie - 5 najczęstszych błędów

 


fot. Julie Bhosale
 
Po co Julie to zrobiła? Oto jej przesłanie:

Jestem mamą. Jestem zmęczona i obolała. Mam sflaczały brzuch i rozstępy.

Jestem mamą. Stworzyłam, urodziłam i wychowuję dwóch wspaniałych synów.

Jestem mamą. Jestem odpowiedzialna za życie dwóch maluchów, każdej nocy i dnia, każdego tygodnia, do końca mojego życia. (…)

Ty też jesteś mamą. Jesteś zmęczona i obolała. Masz rozstępy i obwisły brzuch. Ty też żyjesz w świecie, który osądza cię po wyglądzie. Nie po tym, jaka jesteś, co czujesz. I co poświęciłaś. Ale pamiętaj…

Jesteś piękna, wspaniała, jesteś mamą.


Julie uważa, że tym, do czego każda kobieta powinna przywiązywać największą wagę po porodzie, jest jej samopoczucie, nie wygląd. Presja, by w kilka tygodni po porodzie wyglądać jak z okładki kobiecego magazynu, jest ogromna, a przecież większość z nas doświadcza czegoś zupełnie innego – po porodzie ciało się zmienia, to trudne, czasem przerażające i dołujące, ale prawdziwe i normalne. Dlatego Julie zachęca inne mamy, by zamieszczały w sieci swoje poporodowe zdjęcia, opisując je hashtagiem #takebackpostpartum. Oto przykład:
 
 

"In light of recent events in my life I have decided that I will post this picture. This is 6 months post-partum and I have spent the last 6 months liking and disliking this new body. Recently I have come to terms with the fact that I am and will forever be proud of this body. This body has shown me and given me more strength than I could ever imagine. This body held that little one next to it for as long as it could. This body was home for that little one that you all love to see so much. I am not doing this because I want likes or because I feel brave. I am doing this to show unity for other women who have entered this world of motherhood and felt ashamed of this "mom bod" that is constantly criticised and "should bounce back quickly." The reality is that not all women bounce back quickly and that this "mom bod" shouldn't be kept hidden because it is "unattractive" or "grotesque." This "mom bod" made a PERSON that will be cherished and loved. I am forever grateful to this beautifully stretched and scarred body." •gabrielle oliver• #takebackpostpartum

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika TakeBackPostPartum (@takebackpostpartum)


A tutaj zobaczycie więcej prawdziwych, pięknych zdjęć mam, które po prostu – są z siebie dumne.


Przyłączamy się apelu Julie! Jesteście z nami?

Polecamy: Świeże rozstępy po ciąży - co pomoże?
Redakcja poleca: Jakie błędy popełniają mamy odchudzające się po porodzie? Film
Schudnąć po ciąży – to marzenie wielu mam. Jednak, jak tłumaczy kosmetolog Anna Salomon, szczupła sylwetka wymaga cierpliwości i wytrwałości. Jakie zatem są najczęstsze błędy świeżo upieczonych mam podczas odchudzania? Sprawdź i i sama ich nie popełnij.
Oceń artykuł

Ocena 4 na 38 głosy

Zobacz także

Popularne tematy