Niezwykły film z cesarskiego cięcia
fot. Instagram/fertilugo

Ten niezwykły film z cesarskiego cięcia przyprawia o dreszcze!

Cesarskie cięcie może być przerażające, ale i niezwykle piękne. Zobacz film, który udowadnia, że cesarka jest tak samo wartościowa jak poród naturalny!
Hanna Szczesiak
Niezwykły film z cesarskiego cięcia
fot. Instagram/fertilugo
Cesarskie cięcie coraz częściej przypomina poród naturalny. Ten film jest na to dowodem!

Cesarskie cięcie na filmie

Dr Jham Frank Lugo, położnik i specjalista od zapłodnienia in vitro z wenezuelskiej kliniki, publikuje na Instagramie zdjęcia i filmy z porodów, przy których asystuje. Film, który zamieścił kilka dni temu, wyświetlono już ponad 15000 razy. To krótkie nagranie może wzbudzić wiele emocji! Zobaczcie sami:
 
Redakcja poleca: Ortopedyczne wskazania do cesarskiego cięcia
Kiedy ortopeda może zalecić poród przez cesarskie cięcie?

Co to jest naturalna cesarka?

Kobiety nie chcą, żeby cesarskie cięcie było wyłącznie operacją. Coraz częściej decydują się na tzw. naturalną cesarkę – zabieg, w którym dziecko powoli wydostaje się z brzucha mamy, bez pomocy lekarzy czy położnych. Taką "łagodną cesarkę" mogliście zobaczyć na tym krótkim nagraniu – główka malca powoli wyłania się z brzucha mamy, bez ingerencji osób trzecich. Poprzez "naturalną cesarkę" odchodzimy od mitu, że cesarskie cięcie nie pozwala na zbudowanie więzi między mamą a dzieckiem.

Mimo tego coraz popularniejszego trendu, lekarze ostrzegają, że cesarka powinna być przeprowadzana wyłącznie z powodów medycznych, nie "na życzenie".

Jakie emocje wzbudził w was ten film? W jaki sposób wy rodziłyście? Podzielcie się z nami waszymi historiami w komentarzach!

Zobacz także: Czy naturalna cesarka jest możliwa? Zobacz sama!

Źródło: Instagram
Oceń artykuł

Ocena 4 na 40 głosy

Zobacz także

Popularne tematy