Zuza Krajewska
fot. Instagram/@zuzakrajewska

Pokazała, jak wygląda ciało kobiety po ciąży. Zdjęcie wywołało burzę w internecie [FOTO]

Ceniona fotografka nie bała się pokazać prawdy. Zdjęcie zebrało tysiące polubień i setki komentarzy, ale padły też słowa krytyki.
Dominika Bielas
Zuza Krajewska
fot. Instagram/@zuzakrajewska
Wystający brzuch, podlaska wystająca z majtek, poczochrane włosy, chaos i maluch na rękach. Czy to cię szokuje? Fotografia ta, choć zrobiona kilkanaście lat temu została ostatnio zamieszczona na instagramowym profilu fotografki Zuzy Krajewskiej. To realistyczne zdjęcie wzbudziło ogromne poruszenie. Czy rzeczywiście jest aż tak kontrowersyjne?

(Nie)instamatka

Media społecznościowe to idealny kanał, w którym można się promować. Wiele mam pokazuje swoje perfekcyjne życie, próbując wszystkim (a może i sobie) wmówić, że zawsze mają makijaż i idealnie ułożone włosy, dzieci mają porządek w pokoju, a maluchy nigdy nie plamią idealnie wyprasowanych markowych ubranek. Na szczęście coraz częściej do sieci trafiają, zdjęcia pokazujące jak jest naprawdę. Jednym z tematów, który budzi wiele kontrowersji jest to, jak wygląda kobieta po porodzie. Od lat gwiazdy i instamaki przekonują nas choćby o tym, że zaledwie kilka dni po narodzinach dziecka figura wraca do stanu sprzed kilku miesięcy. A tak nie jest! Wiele młodych kobiet nie jest świadoma zmian, jakie mogą zajść w ich ciele po okresie ciąży. Takie zdjęcia szokują i wzbudzają dyskusję, ale dyskusja ta jest bardzo potrzebna.

Kobiety się zachwyciły i podziękowały za tak prawdziwy obraz: "Bardzo prawdziwe i piękne", "Bez lukru i jednorożców", "Takie zdjęcia powinny wisieć w gabinetach ginekologicznych. Byłoby mniej przypadków 'baby blues'a', a matki zamiast niedowierzać temu, co się z nimi dzieje, skupiłyby się na radości". Jednak nie wszyscy byli zachwyceni, pojawiła się ironia i pytania w ogóle, po co pokazywać coś takiego... na szczęście dociekliwi uzyskali odpowiedź: "Mój profil i moje zdjęcie. Lubię je, bo jest prawdziwe" – czytamy na Instagramowym profilu fotografki.
Redakcja poleca: Ćwiczenia po ciąży - film
Zobacz, jak ćwiczyć po porodzie. O tym, jak często ćwiczyć po ciąży i o jakich zasadach bezpieczeństwa pamiętać, opowiada trenerka fitness.

Pod presją

Co ważne, coraz więcej takich fotografii zamieszczają Polki. Niedawno zdjęcie zamieściła na swoim profilu choćby Katarzyna Bigos, trenerka fitness. "Nie będę oszukiwać! Ta sesja wiele mnie kosztowała. Nigdy nie miałam oponki na brzuchu. Moje ciało przez większość życia było FIT przez duże "F". Kto śledzi mojego bloga, wie jak wyglądała moja ciąża i jak trudny był dla mnie poród oraz połóg! Na zdjęciu w jego trakcie - 4 tygodnie po porodzie. I czekałam na pokazanie tego mojego brzucha aż ruszy kampania FAKE OFF by @dominikacuda @cudaphoto. Czemu nie zakryłam go pod luźnym ciuchem czekając do powrotu do pełnej formy? Bo bym was zwyczajnie oszukała. Są kobiety, które po porodzie już po chwili wyglądają jak milion dolców. Ja też takie znam! Ale wierzcie mi na słowo - każdy jest inny I nie powinniśmy się z nikim porównywać. Mój przekaz jest prosty - dajmy mamom czas!" apeluje.

Wiele kobiet czuje się źle w swoim ciele, a takie zdjęcia dają im poczucie, że nie są same. Uświadamiają, że dokładnie tak wygląda czas po porodzie i nie są inne, czy gorsze, że mają wystający brzuszek, czy rozstępy. Internautki przyznają, że takie obrazy są potrzebne  świeżo upieczonym mamom. A co wy sądzicie o takich fotografiach?

Źródło: Instagram

Zobacz także:
Oceń artykuł

Ocena 4 na 6 głosy

Zobacz także

Popularne tematy